Apie mus

apie-mus-1BalticAsia naujienų portalas – tai 2013 m. rugsėjo mėn. įkurtas projektas, gimęs iš ambicingos idėjos suburti jaunus ir entuziastingus Rytų Azijos specialistus, gebančius pateikti profesionalias žinias apie Aziją Lietuvos auditorijai, taip pat supažindinti Azijos skaitytojus su Lietuva, mus siejančiais istoriniais, kultūriniais, politiniais ir ekonominiais ryšiais.

2014 m. rugpjūčio mėn. BalticAsia komanda pastebi ne tik didėjantį skaitytojų bei naujienų portalo lankytojų skaičių, bet ir visuomeninį poreikį pasinaudoti mūsų specialistų vertimo, konsultacijų ir informacijos sklaidos paslaugomis. Sustiprėja bendradarbiavimas su trimis pagrindiniais Lietuvos universitetų Azijos studijų centrais ir jų specialistais. Taigi BalticAsia veiklos profilis yra praplečiamas ir oficialiai įtvirtinamas kaip VšĮ „Azijos informacijos ir paslaugų agentūra“. 2015-aisiais BA tęsia pradėtus darbus, dėl pagausėjusios motyvuotų jaunųjų Azijos partnerių paramos nusprendžia savo skaitytojams pasiūlyti taip pat ir Pietryčių Azijos skiltį.

Mūsų portale pateikiama informacija yra unikali, nes:


• Dauguma BalticAsia komandos narių kalba Azijos šalių kalbomis ir transliuoja naujienas Lietuvos visuomenei remdamiesi pirminiais informacijos šaltiniais, taip sukurdami pridėtinę vertę visuomenėje.
• 100 % BalticAsia komandos narių turi formalų Rytų ir Pietryčių Azijos studijų ir/ar japonologijos, sinologijos išsilavinimą, yra studijavę, gyvenę, dirbę ir/ar keliavę po Azijos šalis.
• Daugelis BalticAsia partnerių yra įvairių sričių specialistai iš Rytų Azijos šalių.
• Bendradarbiaujame tik su tomis privačiomis įmonėmis ir viešomis įstaigomis, kurios stiprina Lietuvos-Azijos dvišalius santykius ir abipusį pasitikėjimą.

Tikslai


apie-mus-2• Skatinti ne tik Lietuvos, bet taip pat Baltijos regiono ir Azijos šalių draugiškus santykius, bendradarbiavimą.
• Pristatyti Lietuvos visuomenei Azijos šalių kultūrą, mokslą bei verslo ypatumus.
• Pristatyti Azijos turistams Lietuvos kultūrą, lankytinas vietas, pateikti kitos naudingos informacijos turistams ir laikinai apsigyvenusiems Lietuvoje.
• Reguliariai skelbti išsamią ir teisingą informaciją.

Misija


Sukurti vieningą Baltijos šalių ir Azijos jaunųjų specialistų bendruomenę, kurioje bus skatinama jų saviraiška, turimų kompetencijų panaudojimas, bendradarbiavimas, aktualios informacijos mainai bei kuriama pridėtinė vertė tarptautiniu mastu.