Japonijos ministro pirmininko vizitas Baltijos šalyse

Sausio 12-17 dienomis planuojamas Japonijos ministro pirmininko vizitas Baltijos bei Pietryčių Europos šalyse: Bulgarijoje, Rumunijoje ir Serbijoje. Shinzo Abe bus pirmasis Japonijos vadovas aplankęs šias šalis. Vizito Lietuvoje metu ministras pirmininkas planuoja apsilankyti Kauno Čiunės Sugiharos namuose bei pagerbti japonų diplomatą Čiunę Sugiharą, karo metais suteikusiam tūkstančiams lietuvių ir lenkų žydams vizas, taip pabrėždamas tarptautinės taikos ir stabilumo palaikymo svarbą.

Vizitų metu, Shinzo Abe tikisi užmegzti platesnius diplomatinius ryšius ir sustiprinti bendradarbiavimą Šiaurės Korėjos bei kitais tarptautiniais klausimais. Lietuvą ir Japoniją sieja ilgamečiai diplomatiniai santykiai, pastaraisiais metais sustiprintas dvišale prekyba, kultūriniais ryšiais ir aktyviu bendradarbiavimu mokslo ir inovacijų srityse. Tiek Lietuvos, tiek Japonijos vyriausybės yra viešai pasmerkusios Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų testavimus.

Dalia Grybauskaitė ir Shinzo Abe. Haga, 2014 m. Nuotrauka: ltp.lt

1922 m. ir po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, Japonija pripažino Lietuvos nepriklausomybę. 1939 m. Kaune buvo atidarytas pirmasis Japonijos konsulatas, kuriam vadovavo Čiunė Sugihara. 2016 m. šalys minėjo naujų diplomatinių santykių 25-erių metų sukaktį. Taip pat šį pavasarį Japonijoje lankęsis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Japonijos užsienio reikalų ministru Fumio Kishida oficialiai atidarė Lietuvos garbės konsulatą Fukujamos mieste (Hirošimos prefektūra).

Sausio 1d. Bulgarijai perėmus prezidentavimą Europos Sąjungos Taryboje, Japonijos ministras pirmininkas taip pat tikisi pasinaudoti proga sustiprinant prekybos tarp Europos Sąjungos ir Japonijos sutartis, planuojamas įteisinti 2019 m.

Autorius: Sida Nakrošytė

Esu klaipėdietė japonų kultūros entuziastė. Susižavėjimas Japonija dega manyje jau ilgus metus. Paauglystėje buvau aktyvi japonų animacijos forumo narė, kuriame dalindavausi straipsniais ir apžvalgomis apie anime bei tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros aspektus. Pačioje šalyje teko pabuvoti du kartus. Su mainų programa keturis mėnesius studijavau Kioto universitete, o šiuo metu savarankiškai stengiuosi tęsti japonų kalbos pagrindų mokymąsi. Taip pat Klaipėdoje prisidedu prie japonų kultūros platinimo I.Simonaitytės bibliotekos „Keliaujanti Biblioteka“ projekte.

Pasidalink šiuo straipsniu