Kinijoje pastatyta didžiausia pasaulyje metalinė žuvis

Kinijoje, Jiangsu provincijoje, Yangzhong apygardoje išdygo naujas „bokštas” – didžiausia pasaulyje varinė Hétún žuvis (kin. 河豚), Japonijoje dar žinoma kaip fugu [1]. Masė – 2100 tonų, aukštis – 62 m, o ilgis net 90 m. Kaina taip pat išskirtinė – 70 mln. Kinijos juanių (~30 mln. litų). Skolų kamuojamoje Jiangsu provincijoje nuotaikos dviprasmiškos – vieni džiaugiasi nauju statiniu ir tikisi pagerinti provincijos įvaizdį, o kiti mano, kad tai be reikalo išmesti pinigai.

Šiuo metu vykdomas auditas, bet spėjama, kad įvertinus visus sunkumus, su kuriais susidūrė projekto architektai ir statytojai, galutinė projekto suma gali viršyti dabar viešai pateiktą kainą. Projektas pristatomas kaip technologiškai precedento neturintis kūrinys, panaudojęs moderniausius architektūrinius sprendimus.

Video reportažas QQ Video portale.

 

Paruošė: Ignas Sakalauskas

Redagavo: Monika Dvirnaitė

 

Papildoma informacija

Paaiškinimai:

  1. Fugu (jap. フグ) yra nuodinga žuvis, kuri Japonijoje tik specialiai paruošta tampa valgoma ir yra laikama delikatesu. Tik licenziją turintys virėjai gali darinėti fugu.

Šaltinis:

Nuotrauka:

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.
[—]
Having traveled all across Japan and Taiwan in his study years, now he expresses his interest in the latest technologies, East Asian languages and cultures in ironic and funny “IT” articles.
[—]
大学生時代に日本と台湾へ旅行し、今現在は最新の技術と東アジアの言葉や文化などに興味を持っており、それについて面白くて皮肉的な記事を書いています。

Pasidalink šiuo straipsniu
  • Arvydas

    Įdomus kinų sprendimas 😀 kaži, tokiu veiksmu jie norėjo pakelti vietinių dvasią ar pasireklamuoti pasaulyje?

  • balticasia

    Įdomus kinų sprendimas 🙂 kaži, tokiu veiksmu jie norėjo pakelti vietinių dvasią ar pasireklamuoti pasaulyje?