Vilniuje vyko šeštasis japonų šnekamosios kalbos konkursas

speech 3

Yasufumi Nakashima lietuviškai paragino besimokančius japonų kalbos nesidrovėti ir naudoti japonų kalbą kaip įmanoma dažniau

Kovo 19 d. Vilniaus universitete vyko jau šeštasis japonų šnekamosios kalbos konkursas. Didysis prizas – pereinamoji laimėtojo taurė ir galimybė rudenį keliauti į Japoniją pagal specialią pažintinę programą – skirtas Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviui Gvidui Diržiui.

Į konkursą susirinko dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų. Paskutinį kartą šis konkursas buvo organizuotas praeitais metais Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Pagrindinis konkurso rėmėjas šiais metais buvo Japonijos korporacija „Hitachi”, padovanojusi dalyviams įvairių japoniškų dovanėlių, o didysis prizas – kelionė į Japoniją – suorganizuotas tarpininkaujant Japonijos ambasadai Lietuvoje.

Konkurso dalyvius sveikino Vilniaus universiteto Orientalistikos centro vadovas Dr. Valdas Jaskūnas bei Japonijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Toyoei Shigeeda. Konkursą pagyvino ir du mainų studentai iš Japonijos: iš Tsukubos universiteto atvykęs Hiroki Kaminaga japoniškai papasakojo apie savo kasdienybę ir bendravimą su kitais užsienio studentais, o pernai metais į Lietuvą studijuoti atvykęs Yasufumi Nakashima nustebino susirinkusiuosius prabildamas gražia lietuvių kalba. Y.Nakashima ragino besimokančius japonų kalbos moksleivius ir studentus nesidrovėti ir kuo daugiau šnekėti japoniškai bei taip lavinti savo kalbos žinias.

contest2

Konkurso nugalėtojas Gvidas Diržys

Konkurso dalyviai varžėsi pradedančiųjų, pažengusiųjų ir pažangiausiųjų grupėse, turėjo parengti po trumpą pranešimą japonų kalba. Konkurso organizatoriai, vadovaudamiesi diplomatinių santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 25 metų sukakčiai skirtu šūkiu „Dar arčiau, dar draugiškiau”, pasiūlė konkurso temą „Japonija ir aš”. Dalyviai pasakojo, kuo juos žavinti Japonija, dalinosi įspūdžiais apie šią šalį bei sunkumus, kurie iškyla mokantis šios kalbos. Konkurso vertinimo komisijos nariams, tarp kurių buvo Japonijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Toyoei Shigeeda su žmona Michiko, Vytauto Didžiojo universiteto japonų kalbos dėstytoja Kayako Takagi, haiku specialistas ir vertėjas iš Klaipėdos Vytautas Dumčius bei Orientalistikos centro lektorė Jurgita Ignotienė, teko nelengva užduotis įvertinti pasirinktos temos pateikimą, gramatiką, tarimą, kalbos sklandumą ir iš visų pasirodžiusiųjų išrinkti nugalėtoją. Juo tapo pradedančiųjų grupėje varžęsis Gvidas Diržys iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos, savo kalboje „Klausimas be atsakymo” papasakojęs apie, ko gero, japonų kalba besidominčiam žmogui užduodamą sunkiausiai atsakomą klausimą apie tai, kodėl jis pasirinko būtent šią egzotišką kalbą. Pažengusiųjų grupėje nugalėjo Eglė Gečaitė iš Kauno Kazio Griniaus progimnazijos, o pažangiausiųjų grupėje laimėtoja tapo Vilniaus universiteto Orientalistikos centro ketvirto kurso studentė Miglė Dumšaitė. Po apdovanojimų ceremonijos dalyvių ir žiūrovų laukė japoniški užkandžiai, kur visi galėjo pabendrauti ir atsipalaiduoti. Šis japonų kalbos konkursas tapo dar vienu Japonijos entuziastus vienijančiu renginiu Lietuvoje.

speech 1

Konkurso dalyviai, vertinimo komisijos nariai ir žiūrovai

Straipsnio autorė: Milda Kraśko

Autorius: Milda Rimkutė

Milda – metus Japonijoje studijavusi ir aplinkines Azijos šalis aplankiusi japonologė, besidominti tiek tradicine Rytų kultūra, tiek keisčiausiomis jos apraiškomis.

Pasidalink šiuo straipsniu