Japoniškų lėlių šokio spektakliai Vilniuje ir Kaune

Lapkričio 19 – 20 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks lėlininko iš Japonijos Hiroshi Hori lėlių šokio spektakliai. Tai unikali galimybė stebėti valdomas žmogaus dydžio japoniškas lėles, kurios šoks „Sakmės apie princą Gendži“ literatūriniame pasaulyje.ūriniame pasaulyje.

 

Hiroši Hori gimė 1958 metais.  Jis lėles kurti pradėjo dar būdamas Aojama Gakuin universiteto studentu bei Japonijoje laimėjo daug apdovanojimų. Naudodamas paties sukurtas lėles, Hiroši Hori atvėrė kelią naujam scenos menui – lėlių šokiui. Lėlininkas iš Japonijos rengia savo pasirodymus įvairiose Europos, Amerikos ir Azijos valstybėse. Jis siekia naujo grožio suvokimo scenos mene, į tradicinę kultūrą įtraukdamas moderniosios kultūros elementus.

Hiroši Hori išsiskiria ir savo profesionalumu atliekant tradicinius japoniškus šokius. Būdamas puikus šokėjas, jis savo paties kurtus šokio judesius perteikia per lėles, taip sukurdamas nepakartojamus lėlių šokio pasirodymus.

Hiroši Hori sukūrė naują šokio šaką, į tradicijų pasaulį įkomponuodamas šiuolaikiškus pojūčius.  Lėlių šokis nėra tiesiog paprastas šokis, tai gilią prasmę turintis menas, kai judesių pagalba išreiškiami jausmai, atskleidžiamas Japonijos unikalus dvasinis pasaulis.

Lėlių šokis – tai paties Hiroši Hori sukurtų lėlių, valdomų padedant dar vieno žmogaus, šokis scenoje. Lėlių svoris yra maždaug 16-23 kilogramai. Lėlių šokis perteikiamas  lėlininkui lėlės galvą bei kūną valdant kaire ranka, lėlės rankas – dešine ranka,  o lėlės kojos judinamos paties lėlininko kojų pagalba.

Renginių metu laukia ir įspūdingų kimono pristatymas.

 

Renginiai vyks:

Lapkričio 19 d. (trečiadienis), 18.00 val.

Šokio teatras (T.Kosciuškos g. 11, Vilnius)

Lapkričio 20 d. (ketvirtadienis), 18.00 val.

Vytauto Didžiojo universiteto Didžioji salė (S.Daukanto g. 28, Kaunas)

 

Įėjimas į renginius nemokamas.

Išankstinė registracija į spektaklius nėra reikalinga.

Autorius: Andrius Bubnys

Susidomėjimas Azija prasidėjo nuo aistros japonų animacijai. Dar būdamas mokykloje, įstojau į pirmąjį Lietuvoje anime gerbėjų klubą "OtakuDo". Interneto priešaušrio laikais kiekviena piratinė kasetė buvo aukso vertės, todėl puikiai suprantu bendraminčių subūrimo ir dalinimosi informacija svarbą. Šiuo metu studijuoju Vilniaus universitete, Šiuolaikinių Azijos studijų magistro programoje. Labiausiai domiuosi Japonija, bet neaplenkiu ir kitų Azijos šalių. Interesų sritys - populiarioji kultūra, istorija, tarptautiniai santykiai.

Pasidalink šiuo straipsniu