Arbatos gėrimo ceremonija ir kimono demonstracija

Arbatos gėrimo ceremonija

Azijos studijų centras kartu su Rytų kultūros studija “Wudang Tao” sausio 17 d. 16:00 val. visus kviečia į japoniškos kultūros popietę – kimono demonstraciją bei arbatos ceremoniją. Juos jums parengė bei pristatys Japonijos ambasados darbuotoja Haruka Seto. Penktadienio popietę susirinkusieji Wudang Tao studijoje (P. Kalpoko 1-26) galės ne tik stebėti japonų tradicinės estetikos pavyzdžių vyksmą, bet ir bus išsamiai supažindinti tiek su tradicine japonų apranga, tiek su arbatos gėrimo ceremonija. Renginys truks apie pusantros valandos, o po renginio visi norintys galės pasivaišinti čia pat pagaminta arbata.

Kimono demonstracija

Arbatos gėrimo ceremonija ir kimono demonstracija

Nuotrauka iš Facebook renginio kvietimo: Kimono demonstracija

Haruka Seto

Haruka Seto – ne vienerius metus gyvenanti Lietuvoje japonė, puikiai išmananti japonų tradicijas, kadangi pati jų tiesiogiai mokėsi iš savo mamos bei močiutės. Tai, ką išvysite Wudang studijoje, yra tik dalelė itin smulkiai reglamentuojamų procedūrų; vien arbatos gėrimas turi per 1000 taisyklių! Tad su papildomais žinovės Haruka Seto komentarais kaip įmanoma labiau bus galima įsilieti į šias filosofijos bei susikaupimo kupinas ceremonijas.

Renginio programa

  • 16:00-16:15 Paaiškinimas apie kimono, naudojant skaidres
  • 16:15-16:30 Kimono aprengimas ant vieno modelio
  • 16:30-16:40 Pertraukėlė
  • 16:40-17:10 Paaiškinimas apie arbatos ceremoniją, naudojant skaidres ir vaizdo įrašą
  • 17:10-17:25 Arbatos ceremonijos demonstracija

Po renginio norinčius galėsime vaišinti arbata (10 – 15 min.)

Renginių ciklas

Kimono demonstracija bei arbatos gėrimo ceremonija yra renginių ciklo „Žaliojo žirgo žingsniai“, skirto naujųjų mėnulio metų sutikimui, dalis. Renginys organizuojamas padedant Japonijos ambasadai Lietuvoje.

 

Parengė: Ignas Sakalauskas

 

Papildoma informacija

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.
[—]
Having traveled all across Japan and Taiwan in his study years, now he expresses his interest in the latest technologies, East Asian languages and cultures in ironic and funny “IT” articles.
[—]
大学生時代に日本と台湾へ旅行し、今現在は最新の技術と東アジアの言葉や文化などに興味を持っており、それについて面白くて皮肉的な記事を書いています。

Pasidalink šiuo straipsniu