Tibeto budistinio meno simbolika (vieša paskaita)

Tibeto budistinio meno simbolika

Azijos menų centras gegužės 15-16 dienomis atskleis Tibeto budistinio meno simbolikos paslaptis. Tibeto budistinio meno simbolika – vieša paskaita. Paskaitas skaitys žinomas menininkas Andy Weberis, septynerius metus studijavęs budistinę ikonografiją pas Indijos ir Nepalo meistrus. Jo unikalios stilistikos darbai yra vertinami tiek tarp Vakaruose besiplečiančios budistų bendruomenės, tiek tarp visų pakraipų Tibeto Lamų. Meistro tapytos Thankos (tibetietiški sakraliniai piešiniai ant medvilnės ar šilko) iškabintos daugybėje budistinių centrų bei šventyklų,  tame tarpe ir Potalos rūmuose Lasoje. Šie darbai susilaukė dėmesio ir įvairių publikacijų, taigi, nepraleiskite progos apie budistinį meną sužinoti daugiau iš pirmų lūpų.

Tibeto budistinio meno simbolika

Tibeto budistinio meno simbolika

Taip pat gegužės 17-19 dienomis vyks kursai skirti norintiems susipažinti ir gilintis į budistinės Thanka piešimo tradiciją ir simboliką. Kūrybinių dirbtuvių metu bus atskleistos giliosios moteriškosios Budos prasmės. Piešimo technikos kursai suteiks galimybę ne tik pabandyti nupiešti Thanka, bet ir išmokti savarankiškai vaizduoti Žalią Tarą.

Registracija

Būtina išankstinė registracija:

  • Viešos paskaitos bus nemokamos visiems. Renginių metu bus suteikiama galimybė savanoriškai paremti Azijos Menų Centro veiklą;
  • Savaitgalio kūrybinių dirbtuvių kaina – 300Lt.;
  • Registracija el.paštu: indre.pennock@asianartcentre.lt;
  • Užsiregistravus, per septynias dienas, prašome pervesti 100Lt užstatą VšĮ Azijos Menų Centrui. Sąskaitos numeris: LT427044060007832286, AB SEB bankas Banko kodas 70440; dalyvių skaičius yra labai ribotas.
  • Iškilus klausimams kreiptis į Indrę el.paštu: indre.pennock@asianartcentre.lt arba tel.: 868612515;
  • Reikalingos medžiagos: dailės reikmenimis pasirūpins Azijos Menų Centras;
  • Kūrybinių dirbtuvių metu, abi dienas, bus tiekiami kava, arbata, gaivieji gėrimai ir vegetariški užkandžiai.

 

Papildoma informacija

 

Autorius: Andrius Bubnys

Susidomėjimas Azija prasidėjo nuo aistros japonų animacijai. Dar būdamas mokykloje, įstojau į pirmąjį Lietuvoje anime gerbėjų klubą "OtakuDo". Interneto priešaušrio laikais kiekviena piratinė kasetė buvo aukso vertės, todėl puikiai suprantu bendraminčių subūrimo ir dalinimosi informacija svarbą. Šiuo metu studijuoju Vilniaus universitete, Šiuolaikinių Azijos studijų magistro programoje. Labiausiai domiuosi Japonija, bet neaplenkiu ir kitų Azijos šalių. Interesų sritys - populiarioji kultūra, istorija, tarptautiniai santykiai.

Pasidalink šiuo straipsniu