Apie mus

 

BalticAsia – tai 2013 m. rugsėjo mėn. įkurtas projektas, gimęs iš idėjos suburti jaunus ir entuziastingus Rytų Azijos specialistus, gebančius pateikti profesionalias žinias apie Aziją Lietuvos auditorijai, taip pat supažindinti Azijos skaitytojus su Lietuva, mus siejančiais istoriniais, kultūriniais, politiniais ir ekonominiais ryšiais.

2014 m. rugpjūčio mėn. BalticAsia komanda pastebi ne tik didėjantį skaitytojų bei naujienų portalo lankytojų skaičių, bet ir visuomeninį poreikį pasinaudoti mūsų specialistų vertimo bei informacijos sklaidos paslaugomis. Sustiprėja bendradarbiavimas su trimis pagrindiniais Lietuvos universitetų Azijos studijų centrais ir jų specialistais. Taigi BalticAsia veiklos profilis yra praplečiamas ir oficialiai įtvirtinamas kaip VšĮ „Azijos informacijos ir paslaugų agentūra“.

Nuo 2015 metų BalticAsia tampa mobiliai dirbanti organizacija, kurios nariai Lietuvoje ir Rytų Azijos šalyse savo ir klientų patogumui pradeda teikti virtualias konsultacijas įvairiais klausimais – verslo, švietimo, vizų, migracijos, reikalingų kontaktų paieška ir pan. Taip pat vyksta intensyvesnis oficialių ir individualių svečių iš Japonijos, Kinijos bei P.Korėjos koordinavimas Lietuvoje.

Vykstant intensyviems globalizacijos procesams, BalticAsia nariai save identifikuoja ne tik kaip Lietuvos piliečius, besirūpinančius gerų dvišalių santykių su Rytų Azijos šalimis palaikymu, bet ir kaip Europos Sąjungos dalį, kuri šiandien išgyvena ‘’aukso amžių’’ su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis – Kinija ir Japonija dėl plačiai atsivėrusių bendradarbiavimo galimybių.

Tikslai


apie-mus-2

BalticAsia nariai prie Sugiharos namų Kaune

• Skatinti ne tik Lietuvos, bet taip pat Baltijos regiono ir Azijos šalių draugiškus santykius, bendradarbiavimą.
• Pristatyti Azijos turistams, investuotojams ar laikinai apsigyvenusiems Lietuvoje jos kultūrą, lankytinas vietas, pateikti kitos naudingos informacijos.

Misija


Sukurti vieningą Baltijos šalių ir Azijos jaunųjų specialistų bendruomenę, kurioje bus skatinamas turimų kompetencijų panaudojimas, bendradarbiavimas, aktualios informacijos mainai ir taip sukuriama pridėtinė vertė tarptautiniu mastu.