16-asis Japonijos kino festivalis

Vasario 3 – 8 dienomis vyks šešioliktąjį gimtadienį švęsiantis Japonijos kino festivalis, kurį kartu organizuoja Japonijos ambasada, Japonijos fondas ir Forum Cinemas „Vingis“. Beveik visą savaitę truksiantis kino maratonas kaip ir kasmet gero kino mėgėjams pasiūlys naujus iš Japonijos atkeliavusius filmus.

Šįkart ekranuose vyraus įvairiausių žanrų filmai, pradedant animacija, dramomis, fantastika ir baigiant tikrais faktais paremtomis istorijomis. Festivalis suteiks galimybę pažinti Japoniją iš visų pusių: filmuose vaizduojami kasdienybės iššūkiai, vidinė kova, žmonių tarpusavio santykiai bei japonų požiūris į pasaulį. Didelis dėmesys bus skiriamas perteikti šiuolaikiniam žmogui aktualias problemas, tačiau savo stiliumi ir pasakojimo maniera unikalūs filmai iš Japonijos gali pakerėti bet kurio amžiaus žiūrovą. Žiūrovams mes siūlome pamatyti ne tik pasaulyje pripažintų režisierių darbus, bet ir atkreipiame dėmesį į dar tik vienus pirmųjų žingsnių žengiančius kino kūrėjus.

Vasario 3 dieną festivalį pradės romantinė drama „Svetingumo skyrius“ („Hospitality Department“), sukurta pagal populiaraus japonų rašytojo Hiro Arikavos knygą. Filmas pasakoja kiek neįprastą istoriją apie Koči prefektūros administracijos darbuotojus ir jų unikalius bandymus reklamuoti savo regioną.

Antroji festivalio diena bus labiau orientuota į jaunuosius kino žiūrovus. Bus rodomas animacinis filmas „Verksnys iš pabaisų salos“ („Friends: Naki of the Monster Island), kuriuo siekiama atskleisti savitą dinamiką tarp žmogaus ir pabaisos tarpusavio bendravimo.

Vasario 5 d. pasižymės istorine tematika. Filmas „Berniukas, pravarde H“ („A Boy Called H“) paremtas Senoo Kappa autobiografija, buvo sukurtas žinomo japonų kino režisieriaus Jasuo Furuhata, dažnai laikomo Tolimųjų Rytų Klintu Istvudu. Ši istorija nukels žiūrovus atgal į Antrąjį Pasaulinį karą, kurio metu pagrindinis veikėjas susidurs su įvairiausiomis gyvenimo neteisybėmis bei netikėtumais.

Vasario 6 d. vyresnių kino mėgėjų laukia antrasis režisieriaus Jasuo Furuhata kurtas filmas „Brangusis“ („Dearest“). Filme žiūrovai išvys ne tik japonų kino žvaigždę Ken Takakura, bet ir žinomą filmų režisierių ir aktorių Takeši Kitano, suvaidinusį epizodinį vaidmenį. Šio filmo režisieriui vėl sėkmingai pavyksta nutapyti išskirtinę meilės istoriją. Šįkart pagrindinis veikėjas išsiruošia išpildyti paskutinį savo mirusios žmonos prašymą. Tačiau pakeliui jam tenka susidurti su įvairiais žmonėmis, jų gyvenimo istorijomis bei kovomis su kasdienybe.

Fantastikos ir detektyvų mėgėjams vasario 7 d. pasiūlysime filmą „Platininiai duomenys“ („Platinum Data“), nukeliantį žiūrovą į kiek kitokią Japoniją, kurioje, siekiant kovoti su nusikalstamumu, naudojama pažangi technologija ir visų gyventojų DNR duomenys. Tačiau sistema nėra tobula.

Vasario 8 d., festivalio uždarymo dieną, kviečiame pamatyti tikrais įvykiais paremtą filmą „Vilties obuoliai“ („Fruits of Faith“), kuriame pagrindinis filmo herojus Akinori Kimura bando įveikti sunkumus ir netikėtumus, iškylančius auginant ekologiškus obuolius. Kasdieniai išbandymai, su kuriais jam tenka susidurti, yra gerai pažįstami ir kiekvienam iš mūsų.

 

16-ojo Japonijos kino festivalio programa:

Vasario 3 d. 18:30     Svetingumo skyrius / Hospitality Department (2013)

Vasario 4 d. 18:30     Verksnys iš pabaisų salos / Friends: Naki of the Monster Island (2011)

Vasario 5 d. 18:30     Berniukas, pravarde H / A Boy Called H (2013)

Vasario 6 d. 18:30     Brangusis / Deareast (2012)

Vasario 7 d. 18:30     Platininiai duomenys / Platinum Data (2013)

Vasario 8 d. 18:30     Vilties obuoliai / Fruits of Faith (2013)

 

Visi Japonijos kino festivalio seansai yra nemokami!!! Bilietai platinami Forum Cinemas Vingis kasose tik tos dienos seansui, likus 1 val. iki filmo pradžios.

Iki malonių susitikimų kino salėje!

 

Platesnės informacijos apie rodomus filmus ieškokite:

Japonijos ambasados tinklalapyje adresu:

http://www.lt.emb-japan.go.jp/itpr_lt/eventreportLT20170203.html

Kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ tinklalapyje adresu: http://www.forumcinemas.lt

Daugiau informacijos apie renginius teiraukitės Japonijos ambasadoje, tel. (8-5) 231 04 65, el.p. culture@vn.mofa.go.jp

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu