Japonijos investuotojai laukiami Lietuvoje

Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Alminas Mačiulis susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (Japan Bank for International Cooperation) valdytoju Tadashi Maeda.

Susitikimo metu pabrėžta, kad Lietuvą ir Japoniją sieja bendradarbiavimas įvairiose srityse. Tad Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko delegacijos vizitas – ženklas, jog Japonijos investuotojai yra laukiami Lietuvoje.

Prisiminta, jog pernai įvyko istorinis Šinzo Abės vizitas, Lietuvos premjeras S.Skvernelis lankėsi Japonijoje, pradėtas naujas bendradarbiavimo formatas – 3 Baltijos valstybės ir Japonija.

Susitikimas su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko valdytoju Tadashi Maeda (Šaltinis LR VK)

Akcentuoti tamprūs Lietuvos ir Japonijos ryšiai gyvybės mokslų srityje. Vicekancleris A.Mačiulis pakvietė Japonijos atstovus dalyvauti 2020 metais vyksiančiame „Life Sciences Baltics“ forume. Konstatuota, kad beveik visi Lietuvos universitetai yra sudarę dvišalio bendradarbiavimo susitarimus su Japonijos universitetais, pasirašyti partnerystės susitarimai su 3 pagrindinėmis Japonijos mokslo tyrimus remiančios agentūromis. Tai sudaro sąlygas keistis studentais, plėsti mokslinių tyrimų horizontą.

Pabrėžta, jog Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos ir pasaulio valstybių, kuri pasirašiusi su Japonija svarbiausias bendradarbiavimo sutartis.

Svarbus Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimas šalyje vystomų infrastruktūros projektuose. Papildomai aptartas galimas Japonijos kompanijų dalyvavimas šalies elektros sistemos sinchronizacijos su Europos kontinentiniais tinklais srityje. Aptariant bendradarbiavimą transporto srityje buvo teigta, jog Japonijos investuotojai yra laukiami prisidėti prie Lietuvoje vystomų projektų, ypatingai prie Klaipėdos uosto plėtros.

Artimiausiu metu laukiama Japonijos energetikos kompanijos TEPCO, Japonijos pramonininkų konfederacijos delegacijų vizitų Lietuvoje, kurie suaktyvins dvišalių ekonominių ir prekybinių santykių raidą.

Pranešimą paskelbė: SPAUDOS TARNYBA, VYRIAUSYBĖS KANCELIARIJA

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu