Rytų Azijos žinynas: Azijos enciklopedija internete

Rytų Azijos žinynas

Azijos studijų centras sėkmingai pradėjo vykdyti dar vieną savo projektą „Rytų Azijos žinynas“. Nuo 2013 m. pabaigos kurta internetinė svetainė jau yra pilnai funkcionuojanti ir visi besidomintys yra kviečiami joje apsilankyti. Žinynas yra pildomas Rytų Azijos kalbų ir kultūrų studijų programos studentų darbais.

Rytų Azijos žinynas

Rytų Azijos žinynas: svetainės vaizdas

„Norime, kad žinynas taptų ne tik patrauklia vieta mūsų studentams viešinti savo darbus, bet ir neštų naudą visuomenei: čia galėtų rasti informaciją visi, besidomintys Rytų Azijos kultūromis“, – teigia ASC vadovas dr. Aurelijus Zykas. Dabartinė Lietuvos situacija, turint omenyje žinias apie Rytų Azijos regioną, yra nevienareikšmiška. Dažniausiai informacija yra gaunama iš kelionių aprašymų, tinklaraščių, taip pat žiniasklaidos. Šitos žinios neretai būna subjektyvios, paįvairintos netiksliais, tačiau populiariais įvaizdžiais ir stereotipais apie šį regioną. Pradedantys savo domėjimąsi apie Rytų Aziją gali būti nesunkiai suklaidinti tokių įvaizdžių, kuriuos po to sunkoka pakeisti. Šiame žinyne esantys straipsniai yra parašyti remiantis moksline literatūra, derinant naujausius tyrimus su tradicinėmis pozicijomis. Dėl šios priežasties žinynas yra patikimas žinių šaltinis, kuriuo galima drąsiai remtis gilinantis į vieną ar kitą Rytų Azijos aspektą. Rytų Azijos žinynas yra tęstinis projektas, nuolatos pildomas bei tobulinamas. Besiplečiant temų skaičiui, yra numatoma apimti vis didesnę Azijos dalį, nebeapsiribojant vien Rytų Azijos regionu.

 

Oficiali projekto svetainė

 

Papildoma informacija

Šaltinis:

  1. Oficialus renginio pranešimas

Nuotrauka:

  1. Rytų Azijos žinynas

 

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.

Pasidalink šiuo straipsniu