„Sugiharos savaitės“ atstovai vyko į Japoniją

Šių metų liepos 21 – rugpjūčio 1 dienomis šeši „Sugiharos savaitės“ atstovai vyko į Japoniją. Prieš 3 metus pradėto organizuoti renginio atstovai aplankė skirtingus Japonijos miestus ir pristatė Lietuvoje vykstantį renginį.

Buvo aplankyta Č. Sugiharos gimtinė – Jaotsu, taip pat Gifu ir Tokijo miestai. Lietuviai susitiko su Gifu prefektūros gubernatoriumi Hajime Furuta, Gifu miesto meru Masanao Shibahashi, Jaostu miesto meru Masanori Kaneko bei Lietuvos ambasados Japonijoje ministru patarėju Algimantu Misevičiumi.

Festivalis „Lithuania Now“

Gifu prefektūroje esančiame Gifu mieste Lietuvos atstovai dalyvavo „Lithuania Now“ festivalyje. Renginyje lietuviai pristatė „Sugiharos savaitę“ ir laikinąją sostinę Kauną. Lietuvos atstovų ekspozicijoje dominavo liaudiška tautodailė, lietuvių juvelyrikos dirbiniai, aksesuarai bei vaikiška literatūra. Kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo galima išmokti gaminti lietuviškus sodus, pinti juostas arba apsivilti tautinius rūbus, pritraukė minią japonų. „Vaikai rikiavosi į eilę ir kantriai laukė, tam, kada galėtų pasimatuoti mūsų tautinį kostiumą“, – teigė viena iš organizatorių Raimonda Strazdienė. Festivalio metu lietuvius itin nustebino dvi japonės, kurios, susiradę internete receptą, atsinešė pačių gamintus kūčiukus.

Sugiharos savaitės atstovai vyko į Japoniją.
Festivalyje „Lithuania Now“ tautinius lietuviškus rūbus dėvintys japonai ir viena iš „Sugiharos savaitės“ organizatorių R. Strazdienė

Sostinėje Tokijuje lietuviai vyko į Azabu jaunimo centrą, kuriame vyko atviras visiems „Sugiharos savaitės“ paristatymas.

Sostinėje Tokijuje lietuviai vyko į Azabu jaunimo centrą, kuriame vyko atviras visiems „Sugiharos savaitės“ paristatymas.

Kelionės tikslas

Organizatoriai teigia, kad vis daugiau japonų domisi ir žavisi Lietuva. Vykdami ten, „Sugiharos savaitės“ atstovai siekė kuo įdomiau pristatyti Lietuvą, Kauną bei pakviesti atvykti į kitais metais spalį vykstantį renginį.

„Šiuo metu japonai Lietuvą žino tikrai gerai, nebeesame „neatpažinta žėmė“, apie kurią niekas Japonijoje nėra girdėjęs. Per 10 metų, kuomet Japonijoje lankiausi pirmąjį kartą, įvyko daug, susijusių su Lietuvos ir Japonijos santykiais, pokyčių. Labai džiugu, kad sėkmingai bendradarbiaujame ir galime dalintis vieni kitų kultūra.“ – pridūrė R. Strazdienė.

Lietuvių ekspocizija festivalyje „Lithuania Now“

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti Facebook ir Instagram paskyrose – „Sugihara Week“.

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu