Vyriausybės kancleris kviečia Japonijos verslą atrasti Lietuvą

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko Japonijos pramonės įmonių federacijos „Keidanren“ atstovais ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas bei pristatė investavimo Lietuvoje galimybes. Vyriausybės kancleris aktyviai kviečia Japonijos verslą atrasti Lietuvą.

Vyriausybės kancleris premjero  vardu padėkojo už išskirtinį dėmesį Lietuvai ir pasidžiaugė, jog  šios  delegacijos vizitas – vis labiau aktyvėjančio Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo rezultatas.


„Keidanren“ atstovai, vyriausybės kancleris A. Stončaitis bei kiti darbuotojai. (Šaltinis: LRV)

Akcentuota, kad Japonija yra pagrindinė Lietuvos partnerė Azijoje ir abi valstybės turi bendrą požiūrį į vertybes ir globalius iššūkius. Lietuva rėmė Japonijos kandidatūrą balsuojant dėl teisės surengti 2020 m. vasaros olimpines žaidynes, 2025 pasaulinę Expo parodą.

„Noriu pasidžiaugti, kad Lietuva 2020-uosius metus paskelbė Chiune Sugiharos metais.  Susidomėjimas Chiune Sugiharos paveldu auga, pritraukia vis daugiau turistų iš Japonijos. Leiskite atskirai pabrėžti itin aktyvią Japonijos ambasados Vilniuje veiklą bei ambasadoriaus J.E. Shiro Yamasaki indėlį stiprinant praktinį Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą“, – sakė A.Stončaitis.   

Pastebėta, jog Lietuvos ir Japonijos ekonominė-prekybinė partnerystė – intensyvi ir dinamiška. Nuo 2010 m. dvišalė prekybos apyvarta išaugo beveik 10 kartų. Lietuva mato didžiausią potencialą tolesniam bendradarbiavimui bei skatina toliau plėsti investicinius projektus informacinių ir komunikacinių technologijų (ICT), finansinių technologijų (FinTech), mokslo ir inovacijų bei gyvybės mokslų, gynybos industrijos bei kitose srityse.

„Keidanren“ vienija apie 1,6 tūkst. Japonijos verslo subjektų,  į Lietuvą atvyksta vadovybė iš 14 visame pasaulyje  žinomų Japonijos kompanijų:  „Sumitomo“, „Mitsubishi“, TEPCO, „Hitachi“, „Japan Airlines“ ir kitų.

Susitikimai tarp aukšto rango Lietuvos pareigūnų ir Japonijos įmonių vyksta vis dažniau. 2019 metų rugsėjo mėnesį į Lietuvą buvo atvykę Japonijos bioindustrijų asociacijos prezidentas Osamu Nagayama bei Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko valdytojas Tadashi Maeda.

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu