A. Butkevičius aptarė Kinijos investicijų į Lietuvą galimybes

Kovo 20-26 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su vizitu lankėsi Kinijoje. Kovo 21d., pirmadienį, atvykęs vizito į Honkongą ir susitikęs su lietuvių bendruomenės, Lietuvos prekybos rūmų Honkonge ir vietos verslo bendruomenės atstovais, antradienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pradėjo darbo susitikimus šiame Kinijos specialiajame administraciniame regione.

Ryte Lietuvos premjeras dalyvavo Honkongo vertybinių popierių biržos atidaryme, kur, pasakęs sveikinimo kalbą, kartu su šios biržos pirmininku Chow Chung-kongu smūgiu į gongą atidarė biržos rytinę prekybos sesiją.kinija

„Man didelė garbė būti čia, viename iš pasaulio didžiausių finansų centrų. Honkongas yra teisingai apibūdinamas kaip vieta, kur Rytai susitinka Vakarus. Ir aš labai tikiuosi, kad jis taip pat taps tiltu tarp Kinijos kapitalo ir užsienio investicijų galimybių, kurias Lietuva teikia“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad ne veltui Honkonge įsikūrusi didžiulė Kinijos pramoninė korporacija „China Merchants Group“ (CMG) jau pasirinko Lietuvą kaip bazę tolesnei plėtrai į Vidurio ir Rytų Europos šalis.

Antros didžiausios pagal į apyvartą išleidžiamų akcijų skaičių biržos Azijoje pirmininkas Chow Chung-kongas kalbėjo, kad vis daugiau Kinijos ir jos administruojamo regiono – Honkongo – įmonių domina investicijų galimybės Lietuvoje, ypač logistikos srityje, pasinaudojant neužšąlančiu Klaipėdos jūrų uostu ir puikiai išvystyta geležinkelių infrastruktūra.

Vėliau susitikęs su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi Gregoriu So Kam-leungu, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius aptarė su juo prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą, taip pat ir bendradarbiavimą turizmo srityje.

„Lietuva suinteresuota plėtoti prekybinius ryšius su Honkongu kaip startiniu tašku Lietuvos verslui toliau skverbiantis į Kinijos rinką“, – sakė Lietuvos premjeras, vardindamas perspektyviausius eksporto sektorius. Tai – pažangūs lazeriai mokslui ir pramonei, biotechnologijos, baldai, maisto produkcija.

„Lazerine Lietuvos įranga naudojasi garsiausi Europos, Amerikos ir Azijos universitetai, mokslo laboratorijos ir aukštųjų technologijų kompanijos, pavyzdžiui, NASA, CERN, Havajų observatorija, Kembridžo universitetas, „General Electric“, „Mitsubishi Heavy Industries“, LG, „Samsung“, – vardijo Vyriausybės vadovas.

Sekretorius pažymėjo, kad su dideliu entuziazmu apsilankytų Lietuvoje ir kartu su verslininkų delegacija pasidomėtų mūsų šalyje esančiomis investicijų galimybėmis. Preliminariai susitarta, kad vizitas galėtų įvykti jau šių metų gegužė mėnesį.

Be to, už ekonominę Honkongo plėtrą atsakingas pareigūnas teigė, jog čia gyvenantys žmonės labai vertina maisto kokybę, todėl atsivėrus lietuviškų pieno ir mėsos produktų importo galimybėms čia lietuviška žemės ūkio produkcija suras savo vietą.

Kalbantis apie turizmą, sekretorius sakė, jog vis daugiau Honkonge gyvenančių žmonių domisi Baltijos šalimis, tarp jų ir Lietuva, todėl turistų skaičius Lietuvoje ir toliau augs. Pernai turistų iš Kinijos skaičius siekė 10 tūkst., didelį turistų dėmesį iš Azijos traukia sveikatingumo paslaugas teikiantys kompleksai.

Dvišalio bendradarbiavimo klausimai aptarti ir Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikime su Honkongo specialaus administracinio regiono vyriausiuoju vadovu Leung Chun-yingu (CY Leungu).

„Lietuva, būdama geografiniame Europos centre ir galinti pasiūlyti integruotą transporto infrastruktūrą bei kvalifikuotą darbo jėgą, yra vartai į 500 milijonų gyventojų Europos Sąjungos rinką“, – sakė premjeras.
Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, kad baigus vertinimo procedūras, netrukus Lietuva galės eksportuoti į Honkongą jautieną. Honkongo vadovo teigimu, šiuo metu Honkongas daugiausia jautienos importuoja iš Kanados, o lietuviška produkcija sudarys aukštos kokybės alternatyvą rinkoje.

Ministras Pirmininkas Honkongo administracijos vadovus kartu su verslo ir mokslo bendruomene pakvietė dalyvauti Vilniuje rugsėjo mėnesį rengiamoje svarbioje didelėje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics“ 2016.

ALgirdas Butkevicius

Kartu su korporacijos „China Merchants Group“ valdybos pirmininku Li Jianhongu.

Besibaigiant kovo 22 dienai, Honkonge Lietuvos Vyriausybės vadovas dar susitiko su korporacijos „China Merchants Group“ valdybos pirmininku Li Jianhongu. „China Merchants Group“ – viena stambiausių Kinijos valstybinių kompanijų, lyderė tarp Kinijos valstybinių uostų operatorių. Įmonė taip pat teikia bankininkystės, vertybinių popierių, draudimo ir draudimo tarpininkavimo, fondo ir fondo valdymo paslaugas, vertybinių popierių emisijų, interneto vertybinių popierių prekybos paslaugas, taip pat yra tiesioginių investicijų valdymo paslaugų platforma.

„Lietuva ir Kinija turi daug galimybių gerinti dvišalius ekonominius ir prekybos santykius, todėl praėjusio mano vizito Kinijoje 2015 metų lapkritį metu pasirašyti susitarimai tarp CMG ir Lietuvos įmonių yra dar vienas žingsnis siekiant sustiprinti strateginę partnerystę“, – sakė Lietuvos premjeras. – Džiaugiuosi, kad Kinija pasirinko Lietuvą kaip Šilko kelio strategijos įgyvendinimo vietą, planuodama steigti „vieno kelio, vieno ekonominio bendradarbiavimo” centrą Lietuvoje.

CMG vadovas teigė, jog Lietuva tampa vis artimesne Kinijos, o taip pat ir CMG partnere. Jis patikino, kad ši Honkonge įsikūrusi didžiulė Kinijos pramoninė korporacija yra pasirinkusi Lietuvą kaip bazę tolesnei plėtrai į Vidurio ir Rytų Europos šalis. CMG korporacija steigia atstovybę Vilniuje, o jos įmonė, užsiimanti uostų veikla – Klaipėdoje. CMG į Lietuvą savo atstovus planuoja paskirti jau artimiausiu metu.

L. Dz. Hongo teigimu, CMG Lietuvoje planuoja trejopo pobūdžio veiklą. Tai darbą uoste, kuris galėtų tapti krovinių pervežimo iš Azijos į Europą ir atgal centru, glaudų bendradarbiavimą su „Lietuvos geležinkeliais“ importuojant ir eksportuojant prekes bei logistinę veiklą, susijusią su dvišale prekyba. „Mūsų korporacijai pradėjus veiklą Lietuvoje atsiras papildomos galimybės ekonominiam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir Kinijos, o Klaipėdos uostas mums pasitarnaus kaip vartai į Baltijos jūrą“, – sakė CMG valdybos pirmininkas L. Dz. Hongas.

Alibaba Jack Ma

A.Butkevičius kartu su „Alibaba Group Holding Limited“ įkūrėju ir valdybos pirmininku Jacku Ma

Ministras Pirmininkas trečiadienį susitiko su „Alibaba Group Holding Limited“ įkūrėju ir valdybos pirmininku Jacku Ma ir pakvietė jį Lietuvoje steigti logistikos ir pakavimo centrą.

„Džiaugiuosi, kad „Lietuvos paštas“ jau trečius metus yra vienas iš „Alibaba“ partnerių, kaip kompanijos ir visos Kinijos e. prekybos vartai į Europą,“ – sakė Vyriausybės vadovas, kartu pabrėždamas, kad šis bendradarbiavimo modelis leido gauti papildomą srautą vadinamųjų tranzitinių e. komercinių srautų.

Premjeras pristatė palankias investicines sąlygas mūsų šalyje ir pažymėjo, kad Lietuvoje veikia 5 laisvosios ekonominės zonos, kurios gali pasiūlyti palankias investavimo sąlygas.

„Lietuvoje geras verslo klimatas, Pasaulio banko reitinge esame tarp 20 pasaulio valstybių, kuriose palankiausios sąlygos verslui kurtis“, ¬– pažymėjo Vyriausybės vadovas, taip pat akcentuodamas, kad mūsų veikia vienas sparčiausių pasaulyje viešasis internetas, kas yra labai svarbu tokioms kompanijoms kaip „Alibaba“, kurios savo veiklą plėtoja internetinėje erdvėje. „Alibaba“ vadovo teigimu, kompanija suinteresuota plėtoti savo veiklą Rytų Europoje, o Lietuvą mato kaip sąžiningo verslo šalį, kuri galėtų tapti Azijos rinkos vartais į eurozonos valstybes ir visą Europą. J. Ma teigimu, premjero pasiūlymas Lietuvoje steigti logistikos centrą yra vertas dėmesio, jis taip pat pažadėjo atsižvelgti į Vyriausybės vadovo kvietimą apsilankyti Lietuvoje ir įvertinti tokią galimybę.

Kinijos premjeras

Kartu su Kinijos premjeru Li Keqiangu.

Vizito Kinijoje metu Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko ir su šios šalies premjeru Li Keqiangu. Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, valstybių bendradarbiavimas „Kinija+16“ formatu, akcentuoti prekybiniai ir ekonominiai santykiai bei kultūrinis bendradarbiavimas.

„Tai jau antrasis mūsų susitikimas per mažiau nei pusę metų. Manau, tai ženklas, jog Lietuvos ir Kinijos santykiai sparčiai intensyvėja įvairiose srityse, ypač ekonominis bendradarbiavimas“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Susitikimo metu Lietuvos premjeras pažymėjo, jog Kinija yra Lietuvos strateginė partnerė Azijoje, o Vyriausybė siekia ir toliau plėtoti bei gilinti dialogą atrandant naujas galimybes abiejų šalių verslui ir kontaktams tarp žmonių.

Kinijos premjeras teigė, kad labai vertina Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus asmeninį indėlį gerinant Lietuvos ir Kinijos santykius ir pridūrė, kad Kinijos rinkai reikalinga itin aukštos kokybės produkcija. „Žinome, kad Lietuvoje gaminama itin aukštos kokybės produkcija“, – teigė Li Keqiangas.

Susitikime Vyriausybės vadovas pabrėžė būtinybę skubiau atverti pieno produkcijai kelius į Kinijos rinką.  „Šių sertifikatų Lietuva laukia su nekantrumu, todėl tikimės, kad derybų ir leidimų išdavimo procesas bus greitai užbaigtas“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.  Penktadienį premjeras A. Butkevičius informuotas, jog Lietuva sertifikatų sulauks jau kitą savaitę.

„Ilgą tikrinimo, kontrolės, dokumentų rengimo procesą vainikavo sėkmė. Paskutinę vizito dieną Kinijos veterinarijos tarnybos vadovas mane informavo, jog sprendimas dėl pieno produktų sertifikatų jau priimtas, dokumentai bus baigti rengti jau kitą savaitę. Kinija mums atveria vartus į savo milžinišką rinką. Tai yra didelė sėkmė Lietuvai, tikiuosi, kad pieno gamintojai ir eksportuotojai pasinaudos šiomis milžiniškomis galimybėmis“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

 

Parengta remiantis Vyriausybės kanceliarijos spaudos pranešimais.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus nuotrauka su Honkongo biržos pirmininku Chow Chung – kongu paimta iš cn.mfa.lt tinklalapio

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu