Apple ir China Mobile susitarė dėl iPhone

Gruodžio 22 d. Apple paskelbė, jog sudarė ilgametį susitarimą su China Mobile (kin. 中国移动) dėl bendradarbiavimo, o pirmiausia dėl iPhone 5s ir iPhone 5c  pristatymo Kinijos rinkoje artimiausiu metu. Kinijoje esančiose China Mobile parduotuvėse telefonai pasirodys 2014 m. sausio 17 d., o išankstinė registracija prasidės gruodžio 25 d. oficialioje China Mobile svetainėje www.10086.cn. Iki šiol nebuvo galima įsigyti iPhone iš mobiliojo ryšio operatorių parduotuvių. China Mobile ir Apple vadovai džiaugiasi šiuo susitarimu, turėsiančiu atnešti naudos abiems pusėms.

China Mobile

China Mobile turi daugiau nei 1,2 mln. 2G/GSM, 3G/TD-SCDMA, 4G/TD-LTE bazinių stočių ir virš 4,2 mln. Wi-Fi prieigos taškų. Tai užtikrina gerą šalies padengiagumą ir ryšio kokybę būsimiems iPhone 5s and iPhone 5c vartotojams. Taip pat China Mobile ruošiasi pristatyti didžiausią pasaulyje 4G tinklą – daugiau nei 500000 4G bazinių stočių, kurios padengs daugiau nei 340 miestų. China Mobile Kinijoje turi apie 760 mln. vartotojų, o rinka ir pati kompanija labai sparčiai auga. Bendradarbiavimas su Apple paspartins Kinijos 4G/TD-LTE tinklo technologijos plėtrą. Dauguma iPhone telefonų palaiko visus pagrindinius mobiliojo ryšio standartus.

Apple ir China Mobile

iPhone 5 karta

iPhone 5s šiuo metu laikomas pažangiausiu pasaulyje išmaniuoju telefonu: 64 bitų architektūra, naujoji 8 mpx iSight® kamera, pirštų atspaudų atpažinimo sistema ir naujausia iOS 7 operacine sistema, turinti atnaujintą plokščią dizainą, FaceTime skambinimo, iMessage žinučių ir daugybę kitų funkcijų. Išorinis dizainas taip pat atnaujintas – be žiedelio aplink pagrindinį valdymo mygtuką, dar išskiriamos aukso bei sidabro spalvos. Jo jaunesnysis brolis turi šiek tiek silpnesnį procesorių („c“ greičiausiai reiškia „cheap“) bei plastikinį, o ne metalinį korpusą, tačiau jis gali pasigirti didele gausa spalvų.

Apple Kinijoje

Sparčiai auganti išmaniųjų telefonų rinka ir kinų perkamoji galia traukia ne vienos kompanijos dėmesį. Tačiau Apple produkcija ir pats prekinis ženklas jau nuo seniau yra tarp mylimiausiųjų Kinijoje, todėl yra visai logiška, jog Apple didelį dėmesį skiria būtent Kinijai, kur galės realizuoti vis daugiau savo produkcijos.

 

Parengė: Ignas Sakalauskas

Redagavo: Monika Dvirnaitė

 

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.

Pasidalink šiuo straipsniu