Lietuva – Kinija 2019 m. paskutinės liepos savaitės naujienos

Vilniuje viešėjo „Alibaba Group“ įkūrėjas Jack Ma

Šią savaitę Vilniuje viešėjo vienas turtingiausių ir įtakingiausių Kinijos žmonių, „Alibaba Group“ įkūrėjas Jack Ma. Šią asmenybę Vilniuje sutiko „Lympo“ įmonės marketingo vadovas Gintautas Nekrošius. Pasak G. Nekrošiaus, su žinoma persona pavyko nusifotografuoti ir pakalbėti kelias akimirkas. Jack Ma teigė, kad Vilniuje apsistos tik vieną dieną, tačiau neatskleidė kokiais tikslais.

Alibaba įkūrėjas Jack Ma buvo netikėtai sutiktas Lympo marketingo vadovo G. Nekrošiaus Vilniuje.
„Alibaba Group“ įkūrėjas Jack Ma, „Lympo“ marketingo vadovas Gintautas Nekrošius, „Lympo“ strategijos vadovas Tadas Maurukas.
(Nuotraukos šaltinis: Tadas Maurukas)

Skaitykite daugiau: https://cryptonews.com/news/a-story-of-1-picture-how-blockchain-startup-accidentally-met-4317.htm?fbclid=IwAR1pLovtdUQWtFz3YZc8ou8ilKI_qUwVvsoIBhdaCqfPf68UaJoeNWyYnYw

Lietuvos paskyra Kinijos socialiniame tinkle „WeChat“

VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva 2019 m. liepos mėnesį buvo sukurta nacionalinė Lietuvos paskyra Kinijos socialiniame tinkle „WeChat“, kur nuo šiol bus komunikuojama apie Lietuvą, lietuviškų prekių gamintojus ir eksportuotojus. Įmonėms siūloma čia kurti savo profilius, kad jos būtų geriau matomos Kinijos prekybos partneriams.

"WeChat" socialinio tinklo programėlė šalia plačiai naudojamų "Messenger", "WhatsApp". Vilniuje viešėjo Alibaba įkūrėjas.
Socialinio tinklo „WeChat“, „Messenger“, „WhatsApp“ programėlės.
(Nuotraukos šaltinis: cnbc.com)

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/lietuva-tures-paskyra-kinijos-socialiniame-tinkle-wechat-imones-kvieciamos-jungtis-662-1179426

A. Kubilius Europos parlamente pasirašė už pasiūlymą prieš Pekino veiksmus Honkongui

Europos parlamentas patvirtino pasiūlymą, raginantį Honkongą atšaukti itin nepopuliarų ekstradicijos įstatymą. Už šį pasiūlymą balsavo vieni svarbiausių Europos parlamento signatarų: Europos parlamento vicepirmininkas F. Massimo Castaldo, užsienio reikalų komiteto pirmininkas D. McAllisteris, Lietuvos buvęs ministras pirmininkas A. Kubilius bei buvęs Europos komisijos vicepirmininkas A. Ansipas.

(Nuotraukos šaltinis: Bloomberg)

Skaitykite daugiau: https://www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3019177/beijing-says-hong-kong-motion-tabled-members-european?fbclid=IwAR1Yz2irkevKlgMW3M0kSwGaYEPvKuwLZOLnumE4tvQidyc09evwJ8idzmk

Prezidentas G. Nausėda perspėjo, kad Kinijos investicijos Klaipėdai gali pakenkti saugumui

Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį perspėjo, kad Kinijos investicijos statant Klaipėdos išorinį giliavandenį uostą gali pakenkti nacionaliniam saugumui. Šalies vadovas taip pat paragino nestumti per jėgą giliavandenio uosto projekto, nes dėl jo būtinybės nesutaria žmonės, jis turės didelį poveikį aplinkai. „Jeigu tai yra kinų investicijos, tai jau yra susiję su tais klausimais, kurie šiandien visai Europai yra labai svarbūs, tai yra nacionalinio saugumo aspektas“, – teigė jis.

Skaitykite daugiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2019/07/27/g-nauseda-kinijos-investicijos-i-klaipedos-uosta-gali-pakenkti-saugumui#ixzz5v03l3TQL

Šaltiniai: cryptonews.com, 15min.lt, scmp.com, vz.lt, lrv.lt

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu