Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas organizuoja nemokamus korėjiečių kalbos vasaros kursus

Šiais metais Karaliaus Sedžiongo institutas Vilniuje pirmą kartą organizuoja korėjiečių kalbos vasaros kursus, kurie vyks nuo liepos 11 d. iki rugpjūčio 26d., Mykolo Romerio universitete. Apie rengiamus kursus kalbamės su Karaliaus Sedžiongo instituto Vilniuje korėjiečių kalbos dėstytoja ir šių kursų koordinatore Jin Yang Kim.

korėjiečių kalbos mokytoja

Korėjiečių kalbos dėstytoja Jin Yang Kim mano, kad korėjiečiai ir lietuviai turi nemažai bendravimo stiliaus panašumų, todėl su lietuviais jaučiasi labai patogiai

Koks  korėjiečių kalbos vasaros kursų konceptas? Kuo jis skirsis nuo įprastų korėjiečių kalbos pamokų mokslo metų laiku?

Jin Yang Kim: Iš esmės mes siūlome korėjiečių kalbos kursus aštuoniomis skirtingomis temomis, kurie bus dėstomi per populiariausius korėjiečių kultūros aspektus – maistą, keliones, pop kultūrą (K-pop), taip pat išmoksite labiausiai naudojamas frazes, be kurių neišsiversite bendraudami su gimtakalbiais korėjiečiais. Nors paprastai mūsų kalbos kursus lanko 18-20 metų jaunimas, norėčiau pabrėžti, kad netaikome jokių amžiaus apribojimų ir esate laukiami visi – nuo vaikų iki vyresnio amžiaus žmonių. Taip pat manau, kad idealus besimokančiųjų korėjiečių kalbos skaičius pamokos metu turėtų būti 7 ir 8, bet vėlgi, jeigu ateitų daugiau norinčių mokytis, tai jau mūsų, dėstytojų, darbas juos visus motyvuoti ir suteikti pakankamai dėmesio pamokos (kuri trunka 1val.30 min.) metu.

Mums labai svarbu, kad į kursus ateitų tie, kurie domisi Korėja ir korėjiečių kalba, bet nežino, nuo ko pradėti jos mokantis. Taip pat norime sulaukti ir tų, kurie studijų metu per daug užsiėmę mokslais ir darbais, todėl neranda pakankamai laiko šios kalbos mokymuisi. Norime būti tikri, kad sudarome visas įmanomas galimybes norintiems mokytis ir tobulėti per korėjiečių kultūrą.

Įvairiuose kalbų kursuose tenka pastebėti panašią problemą – neretai toje pačioje pamokoje dalyvauja skirtingo kalbos žinių lygio mokiniai, taigi žemesnio lygio vos spėja vytis, aukštesnio – nuobodžiauja. Kaip žadate tai spręsti šių vasaros kursų metu?

Jin Yang Kim: Tikrai viskas labai priklausys nuo individualaus mokinio gabumų ir kiek darbo jis įdės mokymosi periodu. Abėcėlės mokymasis gali reikalauti daugiau pastangų ir laiko iš tų, kurie pradeda mokytis kalbos „nuo nulio“, bet per kalbėjimo pratybas kiekvienas besimokantysis kaskart išmoks vis ką nors nauja.

korėjiečių meno darbeliai 2 korėjiečių meno darbeliai 3korėjiečių meno darbeliai

Pabaigusiems vasaros korėjiečių kalbos kursus ketinate įteikti tai patvirtinančius pažymėjimus. Kuo šis pažymėjimas gali būti naudingas?

Jin Yang Kim: Nauda gali būti labai įvairiapusė! Pirmiausia, turbūt jau žinote, kad mokslo metais, du semestrus, siūlome pirmo ir antro lygio korėjiečių kalbos kursus. Pabaigus šiuos vasaros kursus su pagyrimu bus suteikta galimybė pereiti tiesiai į antro kalbos lygio kursą MRU Karaliaus Sedžiongo instituto reguliariai organizuojamus korėjiečių kalbos kursus ir sėkmingai tobulėti toliau.

Taip pat galime pasidžiaugti jau ne viena sėkmės istorija, kai mūsų korėjičių kalbos studentams jiems suteiktų žinių dėka pavyko užsitikrinti pažintinę kelionę arba studijas į Korėjoje. Štai, už kelių mėnesių, viena mūsų studenčių iškeliaus į Korėją studijuoti ekonomiką. Dar vienas žmogus neseniai laimėjo mūsų organizuotą Korėjiečių kalbos konkursą ir bus apdovanotas savaitės trukmės kelione į Korėją ateinantį rugsėjo mėnesį.

Norime pratęsti šias sėkmės istorijas, todėl turiu pabrėžti, kad Karaliaus Sedžiongo instituto fondas ir kiti su Korėja susiję stambūs partneriai vis daugiau dėmesio teikia mums, Karaliaus Sedžiongo institutui, ir, be abejo, mūsų sparčiai gausėjančiai bendruomenei.

komanda

Atsižvelgus į tai, jog susidomėjimas korėjiečių kalba ir kultūra kasmet vis labiau auga, Mykolo Romerio universitetas siūlo jungtinę bakalauro studijų programą “Informatika ir skaitmeninis turinys” trunkančią ketverius metus, o dviejų paskutiniųjų metų studijos vyksta Dongseo universitete, Korėjoje. Taip pat siūloma ir magistro studijų programa „Informatika ir vizualinis turinys“. Tai – analogų neturinti Baltijos, Rytų ir Vidurio Europos šalių aukštojo mokslo rinkose studijų programa anglų kalba, kuri skirta iš karto dviejų universitetų bakalauro diplomų siekiantiems studentams iš įvairių pasaulio valstybių, kurie orientuojasi į perspektyvias, kokybiškas studijas Lietuvoje bei Korėjoje bei nori gerai pažinti patrauklias, sparčiai augančias Azijos rinkas. Nuo 2015 rudens MRU vykdo ir Dalykinės anglų kalbos ir korėjiečių kalbos bakalauro studijas. Ją baigę bakalaurai taps diplomuotais korėjiečių kalbos specialistais.

Norintiems lankyti nemokamus vasaros korėjiečių kalbos kursus prašome registruotis el. paštu iki liepos 10 d. vilnius.ksi@mruni.eu , registracijos į kursus formą rasite Karaliaus Sedžiongo instituto Vilniuje Facebook paskyroje.

Korėjiečių kalbos kursų tvarkaraštį galite atsisiųsti čia.

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu