Ninos Ždanovič paroda „Vilnius japoniškomis spalvomis”

Rugsėjo 4–18 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėjė „Galera” (Užupio g. 2A) veiks Ninos Ždanovič tapybos paroda „Vilnius japoniškomis spalvomis”. Tai – dar vienas iš Azijos Menų Centro organizuojamo ciklo „Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“ renginių.

Šią parodą sudaro Tokijuje gyvenančios ir kuriančios Ninos Ždanovič paveikslų ciklas, atliktas japoniška tradicine technika NIHONGA (日本画). NIHONGA tapyboje naudojami pigmentai, sudaryti iš natūraliųjų komponentų: mineralų, smėlio, kriauklių ir netgi brangakmenių.

Parodos tema – prisiminimai, sapnai ir pojučiai apie Vilnių. Japonijoje reziduojančiai autorei šie darbai – tarsi klajonės po atmintį ir gimtąjį miestą. Sodrių spalvų kompozicijose nujaučiamas įprastų kasdienių akimirkų grožis.

Apie kasdienybės žavesį bei vaizduotės ir prisiminimų ribą jau buvo kalbėta pirmojoje N. Ždanovič personalinėje parodoje Tokijuje. Parodoje „Memory is a Mirror” menininkės dėmesio centre buvo santykiai su šeima, vaikystės emocijos ir prisiminimai. Parodos „Vilnius japoniškais spalvomis” akcentas – N. Ždanovič santykis su gimtuoju Vilniumi.

Apsilankę parodoje lankytojai galės pažvelgti į pažįstamas vietas ir situacijas iš kitos perspektyvos bei susipažinti su tapyba japoniškais natūraliais pigmentais.

Visus norinčius daugiau sužinoti apie NIHONGA tapybą, kviečiame į atvirą menininkės paskaitą tema „NIHONGA, arba, kaip japonai sugalvojo tapyti akmenimis?“

Paskaita vyks rugsėjo 10 d., antradienį, 18 val. parodos erdvėje. Maloniai kviečiame į paskaitą ateiti anksčiau nes vietų skaičius – ribotas.

APIE PROJEKTĄ

„Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“ – tai kūrybine dinamika paremtų paskaitų-pokalbių-dirbtuvių ciklas, kurių metu bus siekiama žiūrovą supažindinti ir panardinti į betarpišką kontaktą su menininkais, kurių neatsiejamas kūrybinio kelio segmentas – Azijos kultūra.
Renginių metu bus keliami keli kertiniai klausimai – kaip lietuvių kūrėjų savimonėje atsiskleidžia Azijos kultūra ir kaip ji padeda vystytis menininko tapatumui? Ką reiškia svetimos kultūros įkvėptis?
Bus stengiamasi neapsiriboti pokalbiais ir leisti žiūrovui pažvelgti į skirtingų žanrų tradicinį Azijos meną per Lietuvos kūrėjų akis.

Ninos Ždanovič paroda "Vilnius japoniškomis spalvomis"

GALERIJOS DARBO LAIKAS:
II-VI 12-18

DAUGIAU APIE AUTORĘ:
tinklapis: https://ninazdanovic.com
instagram: @allaboutninka
facebook: @allaboutninka

Šaltinis: https://renginiai.kasvyksta.lt

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu