Pietų Korėjos automobilių eksportas pasiekė rekordą

Praėjusį mėnesį Pietų Korėja eksportavo 280 609 automobilius, teigia Prekybos, pramonės ir energijos ministerija. Tai daugiau nei devyniais procentais daugiau lyginant su praeitų metų spalio mėnesio eksporto rezultatais. O pinigine prasme, pagamintų automobilių eksportas pasiekė rekordą – 4,65 mlrd. JAV dolerių. Pagrindinė to priežastis yra pakilęs eksporto kainos vidurkis vienam automobiliui. 2000 metais kaina buvo 12 199 JAV dolerių, o dabar ji pakilo iki daugiau nei 14 000 JAV dolerių.

Padidėjęs eksportas ir normalios produkcijos atnaujinimas padėjo automobilių gamybai pasiekti 425 577 vienetus tik per spalį. Tai aukščiausias pasiektas skaičius šiais metais. Korėjietiškų automobilių pardavimas šalies viduje pasiekė 128 881 vienetus, tai yra 20% daugiau nei per rugsėjį.

Taip pat naujo rekordo tikimasi lapkritį, kuomet bendra Pietų Korėjoje kada nors pagamintų transporto priemonių produkcija gali viršyti 80 mln. vienetų. Spalio pabaigoje, bendra automobilių produkcija jau pasiekė 79,69 mln. vienetų, skaičiuojant per 58 metus, nuo to laiko kai Pietų Korėja pradėjo gaminti automobilius.

 

Paruošė: Marija Terechova

Redagavo: Monika Dvirnaitė

 

 

Autorius: Marija Terechova

Naujienų apie Korėją kuratorė.

Pasidalink šiuo straipsniu