Samsung tapo 9-ta labiausiai vertinamų kompanijų sąraše

Samsung pripažinta devinta labiausiai vertinamų kompanijų sąraše, sudarytame Amerikos verslo žurnalo „Forbes“, bei aštuoniolikta tarp pasaulio top 500 kompanijų, paskelbtų „Brand Finance“ pirmadienį.

Tai yra pirmas kartas kai Samsung pateko į  „Forbes“ top 10. Pernai metais ji užėmė 12 vietą. Žurnalas „Forbes“ Samsung įvertino 29,5 mlrd. JAV dolerių. Ši suma pakilo net 53% nuo 19,3 mlrd. JAV dolerių praėjusiais metais. Tai didžiausias padidėjimas tarp top 10 kompanijos ženklų. Tarp labiausiai vertinamų kompanijų yra net šešios informacinių technologijų kompanijos. Jau trečius metus iš eilės Apple produkcija laikosi sąrašo viršūnėje, įvertinta 104,3 mlrd. JAV dolerių. Antroje vietoje liko Microsoft, ketvirtoje IBM, penktoje Google, ir aštuntoje Intel.

Tuo tarpu „Brand Finance“ paruoštame pasaulio geriausių kompanijų sąraše pirmąją vietą užėmė interneto naršyklės „milžinė“ Google, kurios turtas vertinamas 44,3 mlrd. JAV dolerių. „Brand Finance“ įvertino kompanijas priklausomai nuo esamos vertės, būsimų pinigų srauto ir klientų ištikimybės kompanijos ženklui. Miscrosoft liko antra, o Walmart trečia. „Coca-cola“ kompanija, kuri užėmė trečią vietą praėjusiais metais, iškrito iš top 10 ir liko tik 16 su 25,8 mlrd. JAV dolerių šiais metais. Nokia taip pat nusmuko iš 21 vietos į 94-tą (9,7 mlrd. JAV dolerių), o Facebook pirmą kartą įžengė į populiariausiųjų 500, užėmusi 281 vietą.

Net 9 Korėjos kompanijos pateko į top 500. Samsung, pernai metais užėmusi 23 vietą, dabar pakilo į 18-tą. LG iš 203 vietos peršoko į 168-tą. Hyundai 228 vietoje, KEPCO 283-toje. POSCO, Kia, SK Telecom, Korea Gas Corporation ir KT taip pat pateko į geriausiųjų sarašą.

 

Paruošė: Marija Terechova

Redagavo: Monika Dvirnaitė

 

 

Autorius: Marija Terechova

Naujienų apie Korėją kuratorė.

Pasidalink šiuo straipsniu