Ministras Pirmininkas dalyvaus Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybių viršūnių susitikime

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius rytoj, lapkričio 5 dieną,  išvyksta į Rygą (Latvija), kur dalyvaus Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos („Kinija+16“) vyriausybių vadovų susitikime.

Tai jau penktasis „Kinija +16“ susitikimas, kurio metu vyriausybių vadovai aptars bendradarbiavimo pažangą tarp formate dalyvaujančių valstybių. Rygoje taip pat tikimasi patvirtinti tolesnio bendradarbiavimo gaires ir deklaraciją dėl Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūros uostų bendradarbiavimo.

Viršūnių susitikime bus pasirašytas Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ir Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo uostų pramoninių parkų plėtros srityje.

Vizito Latvijoje metu Lietuvos premjeras A. Butkevičius su Kinijos vyriausybės vadovu Li Keqiangu planuoja aptarti pastarųjų metų dvišalius santykius bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Rygoje Ministras Pirmininkas A. Butkevičius taip pat dalyvaus verslo forumo „Stipresnis ryšys bendros pažangos labui“ atidaryme, kur bus aptariamos Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybių galimo bendradarbiavimo perspektyvos įvairiose srityse: transporto ir logistikos, investicijų ir finansų, prekybos, turizmo ir gyvenimo būdo, pramonės ir tvarios plėtros.

„Kinija +16“ susitikimų tikslas – plėtoti ryšius investicijų, transporto, finansų, mokslo, edukacijos ir kultūros srityje. Šis bendradarbiavimo formatas įkurtas 2012 m. Kinijos iniciatyva.

Daugiau informacijos apie 16+1 verslo forumą:
http://www.lpk.lt/…/rytu-vidurio-europos-ir-kinijos-verslo…/
http://ceec-china-latvia.org/forum

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės pranešimą.

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu