Rimantui Vaitkui-garbingas Japonijos Vyriausybės apdovanojimas

2015 m. balandžio 29 d. Japonijos vyriausybė paskelbė, kad Rimantui Vaitkui bus įteiktas “Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir juosta” už jo nuopelnus skatinant tarpusavio supratimą bei ekonominių ir technologinių ryšių mainus tarp Japonijos ir Lietuvos. Tikimasi, kad šis apdovanojimas dar labiau paskatins ir sustiprins Japonijos – Lietuvos santykių raidą. Tai yra antrasis lietuvis, kurį šitokiu būdu pagerbė Japonijos Vyriausybė – 2012 metais apdovanojimą gavo Arvydas Ališauskas už Japonijos kultūros populiarinimą ir japonų kalbos studijas.

Vaitkus

Rimantas Vaitkus (T.Bauro nuotr.)

Rimantas Vaitkus, būdamas Lietuvos – Japonijos draugystės asociacijos bei Japonijoje studijavusių Alumni asociacijos prezidentu, skatina tarpusavio santykius tarp Lietuvos ir Japonijos. Jis organizuoja daugybę įvairių su Japonija susijusių renginių: rengia ne tik kultūrinius ir ekonominius renginius, bet ir inicijuoja seminarus, susijusius su Japonijos diplomatine politika ir tokiu būdu padeda skleisti Japonijos politiką. R.Vaitkus prisidėjo prie japoniškų vyšnių – sakurų – sodinimo visoje Lietuvoje. 2008 m. po derybų su Vilniaus miesto meru, R.Vaitkus gavo leidimą pavadinti sakuromis apsodintą erdvę “Chiune Sugihara sakurų parko” vardu. Šio parko dėka, japoniška vyšnia tarp lietuvių greitai išpopuliarėjo kaip “sakura”. 2016 metais sukaks 15 metų nuo pirmųjų sakurų sodinimo 2001 metais – simboliška, bet kartu su sakuromis auga ir stiprėja Lietuvos ir Japonijos santykiai.

2007 m. Japonijos Imperatoriaus ir Imperatorienės vizito Lietuvoje metu R.Vaitkus, būdamas gerai pažįstamas su Japonija, vaidino svarbų vaidmenį ir dirbo Lietuvos Vyriausybės patarėju su Japonija susijusiems reikalams, prisidėjo prie sėkmingo Imperatoriaus ir Imperatorienės apsilankymo Lietuvoje.

R.Vaitkus skatina ekonominius ir technologinius mainus tarp Japonijos ir Lietuvos jau nuo 1995 – ųjų metų. 1999 – 2001 metais, būdamas Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos viceministru, R.Vaitkus  stiprino Lietuvos dvišalius ekonominius santykius su Japonija. Be to, jis prisidėjo prie Japonijos informacinių technologijų ir dizaino kompanijos atėjimo į Lietuvą ir rūpinosi sklandžiu kompanijos įsikūrimu. R.Vaitkus dirbo ir Visagino atominės elektrinės vadovu bei padėjo Lietuvai derybose su viena didžiausių Japonijos korporacijų „Hitachi“ dėl jėgainės statybos Visagine.

1994 m. R.Vaitkus atidarė pirmąjį Lietuvoje japoniškų patiekalų restoraną ir supažindino lietuvius su japoniška virtuve. Kadangi tuo metu Japonijos ambasada Lietuvoje dar nebuvo įkurta, R.Vaitkus suteikė galimybę  rengti japonų susiėjimus šiame restorane.

Parengta pagal Japonijos ambasados Lietuvoje spaudos pranešimą.

Papildoma informacija

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu