VDU Azijos savaitė

Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su studentiškais „Hashi, „WuWei“, „Hallyu“ klubais antrą kartą organizuoja penkių dienų trukmės renginių ciklą – VDU Azijos savaitę.Rytų Azijos regionui skirti renginiai vyks balandžio 18-22 dienomis Vytauto Didžiojo universitete bei kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra skirta supažindinti visuomenę su Rytų Azijos regionu, populiariai ir patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų ypatybes, pristatant visuomenei virtuvę bei įvairenybes, susijusias su Japonija, Korėja ir Kinija. Šiemetinė Azijos savaitė išlaikys 2014 metais vykusios savaitės formatą, kiekvieną savaitės dieną paskiriant atskiram aspektui – kalbai, maisto tradicijoms, kovos menams, kultūrai bei karjerai ir žinioms, susijusioms su regionu.

„VDU Azijos savaitė – vienas svarbiausių renginių, per kuriuos visuomenei pristatome ne tik save, kaip Azijos specialistus ir entuziastus, tačiau ir suteikiame galimybę visiems norintiems tiesiogiai prisiliesti prie šio regiono,“ – teigia VDU Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas. – „ Tikimės, kad šių metų renginys sulauks dar daugiau dėmesio iš visuomenės ne tik dienos renginių metu, bet ir vakarinėje dalyje, kuomet savo naujausias knygas pristatys apie Aziją rašantys žinomi regiono specialistai, keliautojai, menininkai .“

Šiais metais koncentruota renginių programa orientuota į plačiąją visuomenę, bet tuo pačiu bus patenkinti ir specialistai. Tiek dienos metu, tiek vakarais bus kur nueiti ir ką pamatyti, paragauti, išgirsti.
Apytikslė renginių programa:

• Atidarymo ceremonija ir Kalbų diena (balandžio 18 d.). 13:00 VDU Mažojoje salėje (Daukanto g. 28) oficialiai pradedama VDU Azijos savaitė. Sveikinimo kalbų bei renginių programos pristatymo trukmė apie 30 min. Po to pradedamas japonų kalbos skaitovų konkursas (VDU Mažoji salė) bei kinų ir korėjiečių kalbų konkursai (VDU Katalikų teologijos fakultetas, Gimnazijos g. 7).
Vakaro pokalbis vyks su Kęstučiu Marčiulynu – Bo Haeng Sunim, bus pristatoma naujausia jo knyga – „Kelionė į Drakono kalnus“, antra ir atnaujinta dalis.

• Maisto diena (balandžio 19 d.) Nuo 14:00 iki 17:00 Gruzijos meno ir skonio namuose (Donelaičio 91) ir vyks trijų skirtingų virtuvių – japonų, korėjiečių ir kinų – pristatymas bei maisto gaminimo kūrybinės dirbtuvės.
VDU Mažojoje salėje nuo 19:00 val. vyks Vakaro pokalbis su Gabriele Štaraite, „Su meile į Aziją“ autore. Pokalbio metu pristatoma knyga ir Gabrielės patirtys iš Azijos šalių.

• Kovos menų diena (balandžio 20 d.). VDU Didžiojoje salėje (Daukanto 28) bei jos prieigose vyks tradicinio karatė do, ušu bei Wonhwado kovos menų klubų prisistatymai, prezentacijos bei trumpi užsiėmimai. Kiekvienam klubui bus skiriama po 1 valandą, numatoma trukmė – 17:00-20:00.
„Pegaso“ knygyne („Akropolyje“, Karaliaus Mindaugo pr. 49) nuo 19:00 val. vakaro pokalbiuose kalbinsime Kęstutį Ptakauską, garsiausią bonsai medelių ir japoniškų sodų specialistą Lietuvoje. Jis pristatys savo naujausią knygą „Ryto Rasos sodas“.

• Kultūros diena (balandžio 21 d.) VDU Didžiojoje salėje ir jos prieigose (Daukanto 28) nuo 13:00 iki 17:00 pakvies visus iš arti susipažinti bei patirti Rytų Azijos kultūrą. Studentų klubų prisistatymai, kūrybinės dirbtuvės (origami, kaligrafijos, cosplay), Blusų turgus, animacijos seansai, tautinių kostiumų demonstracijos ir arbatos ceremonijos pristatymas, partnerių renginiai (bus patvirtinta vėliau) ir dar daugiau – visa tai Kultūros dienos metu.
Dieną užbaigsime Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos 58) nuo 18:00 val. su Kristina Barancovaite-Skindaravičiene,kuri pristatys tuoj išleisimą jos verstą knygą „Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems“, parašytą arbatos meistrės Senjū Tanakos. Po pristatymo bus surengta arbatos gėrimo ceremonijos demonstracija, kurią atliks Raimonda Strazdienė.

• Karjeros ir žinių diena (balandžio 22 d.). Humanitarinių mokslų fakulteto (Donelaičio 52) auditorijose 11:00-14:00 vyks socialinių partnerių iš verslo, kultūros, turizmo, valstybinio sektoriaus pristatymai apie savo veiklą bei būsimų specialistų poreikį.
Po karjeros renginių visus kviesime į Protų kovų turnyrą, skirtą Rytų Azijai (VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7, 16:00-18:00). Galėsite atvykti jau su suformuota komanda arba prisijungti prie kitų žaidėjų tiesiog žaidimo metu.
Protų kovų turnyras bus uždaromasis Azijos savaitės renginys. Po jo vyks oficiali uždarymo ceremonija, į kurią kviečiami visi prisidėję, dalyvavę ir organizavę ar tiesiog stebėję Azijos savaitės renginius.

Tiksli ir atnaujinama renginių programa pateikiama VDU Azijos studijų centro puslapyje bei VDU Azijos savaitės Facebook paskyroje.

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu