Sakuros Lietuvoje: knyga apie Čijūnę Sugiharą

„Sakuros Lietuvoje“ pristatymas

„Sakuros Lietuvoje“ – tai Harunos Akagi ir Igno Sakalausko paruoštas naudingas leidinys apie Antrojo pasaulinio karo pradžioje Kaune gyvenusį ir dirbusį Japonijos diplomatą Čijūnę Sugiharą (1900–1986). „Sakuros Lietuvoje“ knygą sudaro dvi dalys. Pirmoji – Harunos Akagi piešta manga (japoniškas komiksas), pasakojantis apie pasiaukojantį diplomatą Č. Sugiharą, kuris išgelbėjo mažiausiai 6000 žydų tautybės karo pabėgėlių, išdavinėdamas jiems tranzitines vizas į Japoniją. Dailininkė vaizduoja Č. Sugiharą kaip kilnų ir drąsų diplomatą, pasiruošusį rizikuoti savo gyvybe vardan kitų.

Antroje knygos dalyje, papildančioje komiksą, rasite nuotraukų ir kitos informacijos apie Čijūnę Sugiharą ir jo bendražygį olandą Janą Zvartendijką, kuris taip pat prisidėjo gelbstint karo pabėgėlius Kaune. Nors įprastai Janui Zvartendijkui skiriama mažiau dėmesio nei Č. Sugiharai, šioje knygoje jis nelieka pamirštas. Čia jis apibūdinamas kaip drąsus žmogus, nuo nacių išgelbėjęs daugiau nei 2000 žydų, išdavinėdamas jiems vizas į tuometinę Olandijos koloniją Karibų jūroje.

Parašyta trimis kalbomis – lietuvių, japonų ir anglų – ši knyga bus puiki įžanga tiems, kurie dar nėra susipažinę su diplomato Č. Sugiharos asmenybe ir jo darbais Kaune. O tuos, kurie apie Sugiharą žino daugiau, turėtų sudominti meninė istorijos interpretacija. Japoniškas komiksas šiame leidinyje atlieka pagrindinį vaidmenį, leisdamas skaitytojui iš arčiau patirti Sugiharos didvyriškumą.

Šį netradicinį projektą parėmė keletas organizacijų ir institucijų iš Lietuvos ir Japonijos: Japonijos Fondas, Vytauto Didžiojo universitetas, Sugiharos muziejus Kaune ir „Sugiharos fondas – Diplomatai už gyvybę“. Knygos idėją pasiūlė VDU japonistikos klubas HASHI, o projektą koordinuoti padėjo VDU Azijos studijų centras ir jo vadovas dr. Aurelijus Zykas. Partneriai trumpai pristatomi knygos įžangoje ir antroje dalyje.

Apibendrinant galima teigti, kad bandymas paminėti Čijūnės Sugiharos atminimą išleidžiant tokį leidinį buvo sėkmingas. Istoriniai faktai pateikiami paprastai ir žaismingai, todėl knygą įvertins tiek jaunesni, tiek ir vyresni skaitytojai. Tai pirmoji Lietuvoje išleista manga apie Čijūnę Sugiharą. 56 puslapių leidinį privalu turėti visiems besidomintiems savo šalies istorija ir iškiliais jos veikėjais. Kiekvienas savo namuose turėtų atrasti vietos knygai „Sakuros Lietuvoje“ ir saugoti ją kaip vieną iš nedaugelio simbolių, jungiančių Lietuvą ir Japoniją, žmogų ir holokausto aukas bei jų artimuosius.

 

Knygos pavyzdžiai

 

Metrika

立陶宛(リトアニア)の桜 / Cherry Blossoms in Lithuania / „Sakuros Lietuvoje“, 2013. – 56 p.
ISBN 978-9986-418-83-2
Sudarytojai: Haruna Akagi (mangos autorė), Ignas Sakalauskas (projekto iniciatorius ir organizatorius)
Redaktoriai: Jurgita Perskaudienė (anglų k.), Simona Grušaitė (lietuvių k.)
Dailininkė: Daiva Šulgaitė
Tiražas 500 egz.
Išleido „Pasaulio lietuvių centras“, S. Daukanto g. 11, 44305 Kaunas
Spausdino UAB „Judex“, Europos pr. 96C, 46351 Kaunas

 

Atsiliepimai

Paėmiau pries 20 minučių. Dar nespėjau visko perskaityti, bet vizualiai atrodo labai patraukliai: su trumpu komiksu, bendra informacija apie Č. Sugiharą ir jo darbą Kaune ir žydų gelbėjimą. Labai gerai, kad trimis kalbomis. Ir šiaip, pirminis įspūdis toks šiltas – jaunuolių bandymas savaip įprasminti Sugiharos atminimą, o dar bendradarbiavimas tarp lietuvių ir japonų  išvis jėga.

Milda Rimkutė

Perskaičiusi knygą pirmiausia pagalvojau, kad Lietuvos žmonės yra labai nuoširdūs. Kodėl? O todėl, kad išleido tokią nuostabią knygą. Esu labai dėkinga už tai. Aš visada pačioje matomiausioje lentynos vietoje laikau šią knygą. Linkiu ir toliau pratęsti šį nuostabų Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą ir įgyvendinti daug įdomių projektų abiejose šalyse.

Emiko Yoshioka

 

Specialus pasiūlymas

Kviečiame pasinaudoti specialiu pasiūlymu  „Sakuros Lietuvoje“ knyga (manga) ir lietuviški suvenyrai su nemokamu siuntimu į Jūsų pasirinktą pasaulio šalį.

Pakuotės turinys (3 vnt.)

Sakuros Lietuvoje

„Sakuros Lietuvoje“ knygos egzempliorius.

Lietuva-Japonija ženkliukas

Ženkliukas su Lietuvos ir Japonijos vėliavomis.

Šaldytuvo magnetas

Šaldytuvo magnetas su Lietuvos vėliava.

Siuntimas:

 • Nemokamai į bet kurią pasaulio šalį. Siuntimo laikas priklauso nuo šalies. Į Japoniją dažniausiai užtrunka apie savaitę, Europoje keletą dienų.
 • Registruota pašto siunta. Atsiųsime registracijos numerį, kad galėtumėte sekti siuntinio vietą.
 • Draudimas (jeigu nurodytai šaliai tokia paslauga teikiama). Pašto siuntinys bus apdraustas, todėl dingimo atveju Jums gražinsime pinigus, arba pakartosime siuntinį.
 • Pirmenybinė siunta. Mums svarbu, kad siuntinį gautumėte kuo greičiau.

Mokėjimo saugumas ir patikimumas:

 • Mokėjimas atliekamas per integruotą PayPal atsiskaitymų sistemą, atitinkančią tarptautinius saugumo standartus. Greitą, saugų ir paprastą atsiskaitymą garantuoja PayPal.
 • Mokėjimą priima ir užsakymo įvykdymu rūpinasi „Sakuros Lietuvoje“ leidykla  Pasaulio Lietuvių Centras.
 • Apie priimtą mokėjimą, užsakymo vykdymo eigą ir siuntinio registracijos numerį informuosime elektroniniu paštu.

 

Pirkti

Galimi atsiskaitymo būdai:

 • Kreditine kortele (MasterCard, Visa, Discover, American Express).
 • Pavedimu iš PayPal sąskaitos.

Svarbu:

 • Nurodykite teisingus duomenis, kad mokėjimas būtų priimtas.
 • Siuntimo adreso laukelyje nurodykite, kam siuntinys turėtų būti siunčiamas. Jeigu norite padaryti staigmeną ir nusiųsti dovaną  nurodykite tikslų gavėjo vardą, pavardę ir adresą.

Pardavimas laikinai sustabdytas dėl pasibaigusio tiražo.

Pagalba su mokėjimais ir PayPal

Turite PayPal paskyrą?

Pasirinkite „Pay with my PayPal account“ ir įveskite savo prisijungimo duomenis. Tada pasirinkite „Pay Now“. paypal login

Niekada nesinaudojote PayPal?

Pasirinkite „Create a PayPal account“ ir įveskite savo kreditinės kortelės duomenis, vardą, pavardę, adresą (siuntinio adresą galėsite nurodyti vėliau), telefoną, el. pašto adresą bei sugalvokite slaptažodį. Vėliau patikslinkite siuntimo adresą ir pasirinkite „Pay Now“.

paypal create account