Alytus vienam savaitgaliui nukels į Japoniją

Lietuvos bonsai asociacija, kartu su “Black Scissors” bendruomene, rugsėjo 2-4 dienomis Alytuje rengia jau dešimtąją bonsų ir suisekių parodą. Kartu su paroda, penktąjį kartą vyks Japonijos kultūros festivalis. Renginys šiemet pasitiks svečius smarkiai pasikeitęs bei išsiplėtęs.

Meistrai iš 21 pasaulio šalies, kurios apima penkis žemynus, demonstruos savo bonsai medelius bei akmenų kompozicijas suisekius. Renginio metu bus galima ne tik pamatyti šių rytietiškų meno kūrinių parodą, bet ir sužinoti daug naujo apie Japoniją ir jos kultūrą.

Festivalio metu vyks paskaitos bei demonstracijos apie arbatos gėrimo ceremoniją, japoniškus Koi karpius, kaligrafiją. Tarp kitų renginių, pirmąją dieną Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas pristatys šiais metais pasirodžiusį elektroninį japonų kalbos žodyną, o VDU Japonistikos klubo „Hashi“ atstovė Roberta Mašidlauskytė papasakos apie Japonijos pop kultūrą. Taip pat bus galima susipažinti su tradiciniu japonišku rūbu kimono, kuris visą pasaulį stebina savo piešiniais. Pirmą kartą Lietuvoje svečiai galės pamatyti ir japonų atliekamo japoniško komiškojo teatro kiogeno pasirodymą.

Arbatos_gĆ„Ā—rimo_ceremonija_Ryto_Rasos_sod_4102736-min

Aktyvią veiklą mėgstantys renginio svečiai galės ne tik išgirsti paskaitas apie japoniškus kovos menus, bet ir patys juos išbandyti. Mažieji renginio svečiai taip pat nebus palikti be veiklos: antroji festivalio diena, šeštadienis, yra skirta vaikams. Šią dieną įprastas paskaitas papildys ir praktiniai užsiėmimai. Viso festivalio metu, vyks kūrybinės dirbtuvės, specialiai jauniesiems renginio lankytojams. Kiekviena renginio diena bus vainikuota džiazo atlikėjų iš Japonijos pasirodymu.

„Tikiuosi, kad šis festivalis ne tik pristatys bonsai medelius, pakvies domėtis jų auginimu, bet ir pakvies Lietuvos visuomenę į magišką Japonijos kultūros pasaulį, paskatins domėtis šia šalimi,“ teigia renginio organizatorius, Lietuvos bonsai asociacijos vadovas Kęstutis Ptakauskas, renginį organizuojantis jau dešimtą kartą.

DSCF6358-min

Šių metų festivalis turi kilnią misiją – paskutinę festivalio dieną, rugsėjo 4 d. 18 valandą vyks uždarymo koncertas, kurio metu svečiai bus kviečiami pasidalinti savo gerumu ir paremti fondą “Rugutė” , besirūpinantį onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

Daugiau informacijos apie renginio vietą bei pilna renginio programa adresu www.bonsai.lt

Taip pat informaciją galite sekti Facebook puslapyje:

https://www.facebook.com/Black-Scissors-Bonsai-Convention-Lithuania-2016-783475195132657/?fref=ts

Tarp renginio partnerių yra Japonijos ambasada Lietuvos Respublikoje, Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus miesto teatras, Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“ ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras.

Informaciją teikia: Aurelijus Zykas, tel. nr. 868698836 ir Loreta Ptakauskienė, tel nr. 869910033

 

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu