Arturo Pšybislavskio paskaitos Lietuvoje

Kviečiame į Arturo Pšybislavskio paskaitas Lietuvoje

Habil. dr. A. Pšybislavskis Vilniaus ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetuose skaitys paskaitas apie budistinę sąmoningumo ir meditacijos sampratą, budistiniuose centruose plačiau paaiškins apie meditacijos aspektus ir atsakys į rūpimus klausimus.


Baigęs filosofijos studijas Lodzės universitete, A.
Pšybislavskis Krokuvos Jogailosuniversitete apgynė filosofijos daktaro disertaciją „Thalo ir Herakleito mintis Aristotelio, Hegelio, Nietzsche ir Heideggerio filosofijoje“, o habilitacijai pasirinko Čandrakirčio budizmo tuštumos filosofiją. A. Pšybislavskio specializacijos sritis – budizmo filosofija (madjamaka, šentong požiūris, pramāna), jis yra Krokuvos Jogailos universiteto lyginamųjų Civilizacijos studijų katedros bendradarbis, kur moko budizmo filosofijos bei tibetiečių kalbos. A. Pšybislavskis yra trijų knygų autorius: „Coincidentia oppositorum“, „Budizmo tuštumos filosofija“ bei „Tuštuma yra džiaugsmas arba budizmo filosofija ironiškai“; knygos „Iš budizmo į mokslą ir atgal“ sudarytojas; vertėjas iš anglų ir tibetiečių kalbų.

Programa

Kaunas

Gruodžio 8 d., 18 val. paskaita „Budistinė sąmoningumo ir meditacijos samprata“ 

Kauno Vytauto Didžiojo Universitetas, Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Gruodžio 9 d., 19 val. paskaita „Meditacijos aspektai“

Kauno budizmo centras, Laisvės alėja 10 – 11

Vilnius

Gruodžio 10 d., 17 val. paskaita „Budistinė sąmoningumo ir meditacijos samprata“

Vilniaus Universiteto Orientalistikos centras, Kovalevskio auditorija, Universiteto g. 5

Gruodžio 11 d., 19 val. paskaita

Vilniaus budizmo centras, Stiklių g. 18 – 8

Stupkalnis

Gruodžio 12 – 14 d., Mokymų ir meditacijos savaitgalis

Stupkalnio budizmo centras

Stupkalnio km., Kelmės raj.

Daugiau informacijos:

Tel. Nr.: +370 610 06639

www.budizmas.lt

www.stupkalnis.lt

Autorius: Gediminas Giedraitis

Vaikystėje atsiradęs noras pažinti ir suprasti šį pasaulį greitai atvedė prie Rytų religijų. Tačiau galima sentimentaliai pasakyti, kad tik senųjų dzen meistrų eilėraščiai galiausiai atvėrė šiuos nesibaigiančio pažinimo vartus. Taip tad ir liko – pasaulis visomis savo formomis pažįstamas pirmiausia per dzeną. Bendras susidomėjimas Azijos kultūromis stiprėjo, plėtėsi ir po istorijos bakalauro paskatino stoti į Vilniaus Universiteto Šiuolaikinių Azijos studijų magistro programą. Daugiausiai tyrinėta Lietuvos bei Japonijos ir Kinijos politiniai, kultūriniai praeities ryšiai bei budizmo recepcija Lietuvoje.

Pasidalink šiuo straipsniu