Čiunės Sugiharos „Gyvybės vizų“ 75-ųjų metinių renginiai

Japonijos ambasados renginiai skirti pažymėti 75-osioms vicekonsulo Čiunės Sugiharos „Gyvybės vizų“ išdavimo metinėms

Šie metai žymi 75-ąsias „Gyvybės vizų“ metines. 1939 – 1940 metais Japonijos konsulate dirbęs vicekonsulas Čiunė Sugihara kartu su Nyderlandų Karalystės garbės konsulu Janu Zvartendijku 1940 metais išdavė žydų tautybės žmonėms vizas į Japoniją ir išgelbėjo tūkstančius gyvybių.
Net po Japonijos konsulato uždarymo 1940 metais Čiunė Sugihara tęsė „Gyvybės vizų“ išdavimą Metropolio viešbutyje nuo rugpjūčio 28 d. iki rugsėjo 4 d. Išvykdamas iš Lietuvos rugsėjo 4 d. jis vis dar dalino „Gyvybės vizas“ iki pat traukiniui išvykstant iš Kauno stoties.
Siekdama paskleisti žinią apie jų narsius žygdarbius Lietuvoje, rugsėjo 4 d. Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja renginius, skirtus paminėti šią sukaktį.

Čiunė Sugihara su žmona Yukiko.

Atminimo renginiai:

Rugsėjo 4 d.

10:00     Memorialinės lentos atidengimo ceremonija Metropolio viešbutyje, Daukanto g. 21, Kaunas.
10:30     AURA šokio trupės atliekamas šokio spektaklis (Japonijos šokėja Kyrie Oda) Metropolio viešbutyje, Daukanto g. 21, Kaunas.
11:00     Memorialinės lentos atidengimo ceremonija Kauno geležinkelio stotyje ir pranešimas apie proginio voko ir antspaudo, skirtų Čiunei Sugiharai ir Janui Zvartendijkui 75-ųjų „Gyvybės vizų“ metinių proga, išleidimą. Kauno geležinkelio stotis, M.K. Čiurlionio g. 16, Kaunas.
12:00-15:00     Trijų dokumentinių filmų peržiūra Kauno geležinkelio stotyje. Išvysite filmus „Nepaklusęs savo laikmečiui. Čiunė Sugihara ir šešių tūkstančių išgelbėjimas”, „Vieta, vadinta rojumi” bei „Sugiharos išgelbėtas. Leo Melamedo žinutė”. Renginys nemokamas. Šie dokumentiniai filmai taip pat bus pristatyti festivalio „nowJapan“ metu rugsėjo 26 – 27 d. Vilniuje. Įėjimas į festivalį mokamas.
14:00     Susitikimas su „Gyvybės vizų“ išgelbėtaisiais Sugiharos namuose (tik su pakvietimais). Nina Admoni iš Izraelio ir Marcel Weyland iš Australijos, kurie buvo išgelbėti, pasidalins prisiminimais apie Č. Sugiharą ir savo gyvenimą gavus Sugiharos vizas.

Rugsėjo 4 – 24 d.

Fotografijų paroda, skirta Čiunei Sugiharai ir Janui Zvartendijkui Kauno geležinkelio stotyje. M.K. Čiurlionio g. 16, Kaunas.

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu