Gešės Džampos Tinlėjaus vizitas Vilniuje

Gešė Džampa Tinlėjus atvyksta į Vilnių kasmetiniams susitikimams su mokiniais ir besidominčiaisiais budizmo filosofija lapkričio 17 – 20 dienomis. Pirmąsias tris dienas Mokytojas skaitys paskaitas, o prieš išvykdamas suteiks Baltosios Taros palaiminimą.

Susitikimai vyks Vilniuje, Savanorių pr. 19, I aukšte, konferencijų salėje.

Paskaitų pradžia 18.30 val. 

Įėjimas laisvas. Salėje 180 vietų. Prašome nevėluoti.

Bus galima įsigyti Mokytojo knygų, o taip pat Aliaus Kugevičiaus iš tibetiečių kalbos išverstą Džė Conkapos Lamrimą.

 

Gešė Džampa Tinlėjus gimė 1962 m. birželio 5 d. Mysore (Pietų Indijoje) tibetiečių pabėgėlių šeimoje. Baigęs mokyklą, įstojo į Centrinį Tibeto institutą Varanasyje (Šiaurės Indijoje), kuriame įgijo šastri (bakalauro) laipsnius filosofijos, sanskrito, tibetiečių ir anglų kalbos srityse. Būdamas 25-erių, įšventintas vienuoliu trejus metus atsiskyrėliškai meditavo Himalajų kalnuose netoli Dharamsalos. 1994-aisiais Seros vienuolyne (Pietų Indijoje) sėkmingai išlaikiusiam egzaminus, jam buvo suteiktas gešė (budizmo filosofijos daktaro) laipsnis. Gešė Džampa Tinlėjus 1993-iaisiais dvasinio Tibeto vadovo Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV  įpareigotas eiti jo dvasinio atstovo pareigas atvyko į Rusiją. Aukštos kvalifikacijos Mokytojas dalijasi išmintimi, skaitydamas paskaitas įvairiuose miestuose.

 

Autorius: Gediminas Giedraitis

Vaikystėje atsiradęs noras pažinti ir suprasti šį pasaulį greitai atvedė prie Rytų religijų. Tačiau galima sentimentaliai pasakyti, kad tik senųjų dzen meistrų eilėraščiai galiausiai atvėrė šiuos nesibaigiančio pažinimo vartus. Taip tad ir liko – pasaulis visomis savo formomis pažįstamas pirmiausia per dzeną. Bendras susidomėjimas Azijos kultūromis stiprėjo, plėtėsi ir po istorijos bakalauro paskatino stoti į Vilniaus Universiteto Šiuolaikinių Azijos studijų magistro programą. Daugiausiai tyrinėta Lietuvos bei Japonijos ir Kinijos politiniai, kultūriniai praeities ryšiai bei budizmo recepcija Lietuvoje.

Pasidalink šiuo straipsniu