Japonijos padėkos rašto įteikimo ceremonija Azijos studijų centrui

ASC

Sugiharos namuose įsikūręs Azijos Studijų Centras

VDU Azijos studijų centras kviečia į Japonijos dienos renginius, kurie įvyks spalio 23 d. Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33, Kaunas). Jų metu Kaune lankysis Japonijos ambasadorius Lietuvoje, J.E. Toyoei Shigeeda ir Japonijos ambasadorius, atsakingas už viešąją diplomatiją Europoje, J.E. Masafumi Ishii. Jie kviečia padiskutuoti apie Japonijos padėtį pasaulyje ir Japonijos-Lietuvos santykių ateitį. Diskusijų pabaigoje ambasadorius T. Shigeeda oficialiai įteiks Azijos studijų centrui šiais metais Japonijos užsienio reikalų ministro paskirtą padėkos raštą.

Japonijos diena prasidės 10:15 ambasadoriaus M. Ishii paskaita apie Japonijos saugumo iššūkius. M. Ishii šiuo metu yra nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Belgijos karalystėje ir Japonijos vyriausybės atstovas NATO. Į Lietuvą iš Briuselio jis atvyksta specialiai dėl šios paskaitos. Anot svečio, formuluodama saugumo politiką, šalis turėtų įvertinti savo ateities stiprybes, identifikuoti pagrindines regionines ir globalias tendencijas ir tada nuspręsti, kaip veikti toliau. Kokie yra pagrindiniai iššūkiai, kuriuos Japonija išryškina savo saugumo politikoje ir kaip Europa turėtų veikti toliau? – tai yra pagrindinės jo paskaitos temos.

Nuo 12:30 po trumpos kavos pertraukėlės prasidės ambasadoriaus T. Shigeeda moderuojama apvalaus stalo diskusija su Lietuvos studentais. “Norėčiau padiskutuoti apie Lietuvos-Japonijos santykių praeitį, dabartį ir ateitį. Lietuva, iškovojusi nepriklausomybę prieš 25 metus, dar yra jauna valstybė ir Japonija ją palaiko, – sakė T. Shigeeda, – Dėl to norėčiau iš Lietuvos jaunimo išgirsti, kokią jie įsivaizduotų ateities Lietuvą, ir kokią ją norėtų sukurti.

13:30 Prasidės oficiali Japonijos užsienio reikalų ministro skiriamo padėkos rašto įteikimo ceremonija. Su Japonija susijusius tyrinėjimus vykdantis VDU Azijos studijų centras sulaukė pripažinimo už nuopelnus ne vien dėl savo akademinės, bet ir dėl švietėjiškos veiklos: japonų kalbos ir kultūros populiarinimo plačiojoje visuomenėje. “Šis apdovanojimas – pirmasis tikras mūsų veiklos įvertinimas 20-ties metų istorijoje, – teigė vadovas dr. Aurelijus Zykas, – todėl labai džiugu, kad mūsų veikla ir pastangos buvo pastebėti. Pirmiausia padėka turėtų būti išreikšta centro įkūrėjui Arvydui Ališauskui, kuris buvo japonologijos pradininkas Kaune, ir kuris išugdė pirmąją studentų kartą. Visko, ko pasiekėme, pasiekėme tik nuostabaus ir atsidavusio kolektyvo dėka.

Japonijos dieną organizuoja Japonijos ambasada Lietuvos Respublikoje ir VDU Azijos studijų centras. Renginio partneris – Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra Kaune.

1996 m. pradėjęs savo veiklą kaip Japonų kalbos metodinis kabinetas, Azijos studijų centras jau beveik 20 metų yra viena pagrindinių mokslo ir tyrimų institucijų Lietuvoje, vykdanti tyrimus, susijusius su Japonija bei kitomis Rytų Azijos šalimis. Jis vykdo įvairią su Japonija susijusią veiklą, stiprindamas Japonijos ir Lietuvos draugystę bei prisidėdamas prie abiejų šalių tarpusavio supratimo skatinimo. Šiuo metu centro darbuotojai ne tik vykdo mokslinius tyrimus Japonijos politikos, viešosios diplomatijos, visuomenės bei tautinių mažumų temomis, bet ir administruoja tarptautinį mokslinį žurnalą, padeda koordinuoti dvi studijų programas, plečia Č. Sugiharos skaityklos fondus, globoja studentų klubus ir pastoviai organizuoja edukacinius renginius visuomenei. Tarpininkaujant Azijos studijų centrui, VDU turi sudaręs studentų mainų sutartis su 11 Japonijos universitetų.

 

VDU Azijos Studijų Centro informacija.

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu