KAMUI. Samurajų kardo meno pristatymas ir demonstracija

Lapkričio 13 dieną, penktadienį, 16 valandą Mykolo Romerio universitete I-201 aud. (Ateities g. 20, Vilnius) KAMUI trupės nariai ves paskaitą, kurioje pasakos apie Kengido kovos meną, senovės samurajų pagarbą kardui bei japonų kultūros ypatybes, kurių dėka japonai vadinami viena karingiausių pasaulio tautų.

Taip pat bus pasakojama apie KAMUI istoriją bei veiklą, bus galima išvysti trumpą pasirodymo su kardais pristatymą bei užduoti klausimus trupės nariams ir pačiam įkūrėjui Tetsuro Shimaguchi. Apsilankyti paskaitoje kviečiami visi norintys.

Renginys nemokamas!


Registracija: asiancentre@mruni.eu


© KAMUI

Pasaulinio garso trupė KAMUI, kurios veikla sunkiai apibrėžiama ir unikali – KAMUI scenoje reprezentuoja samurajų …kardo meną. Drauge atvykstantis trupės vadovas Tetsuro Shimaguchi puikiai žinomas tiek Japonijos, tiek Holivudo kino industrijose – jis yra vienas iš Quentino Tarantino filmo “Kill Bill” (vol.1) kovų scenų choreografų, jo autorystei priklauso ir Umos Thurman bei Lucy Liu kovos scena.

Prieš įkurdamas trupę KAMUI, Tetsuro Shimaguchi baigė teatro mokslus Japonijos universitete bei ilgą laiką vaidino Kabuki teatre. Turėdamas profesionalios patirties scenoje bei ilgametę kovos menų praktiką, japonas 1998-aisiais Tokijuje sukūrė unikalų reiškinį – trupę, perkėlusią kardo menus (Kenjutsu) į atvirą sceną. Pats Tetsuro Shimaguchi savo praktikuojamą kovos meną vadina Kengido – tradicinio kardo meno ir išraiškos menų junginiu. Greta meninės kūrybos trupės nariai vykdo edukacinę veiklą – treniruočių salėje Tokijuje rengia reguliarius mokymus, taip pat veda seminarus gastrolių užsienyje metu.

Neilgai trukus po trupės įkūrimo, KAMUI buvo pastebėta tiek Japonijos, tiek Holivudo kino industrijų. Tetsuro Shimaguchi darbą ypatingai vertina režisierius Quentino Tarantino, kurio filme “Kill Bill” japonas taip pat atliko Crazy 88-Miki vaidmenį. Apie tai trupės nariai dažnai juokauja: “gaila, kad Tetsuro buvo pribaigtas vienas pirmųjų. Tačiau jis negalėjo ilgai vaidinti, jam reikėjo kurti choreografiją.”

Save kardo menininku vadinantis Shimaguchi teigia, jog kardo mene jį labiausiai žavi grožio akimirka, susikurianti atsidūrus tarp gyvenimo ir mirties. KAMUI įkūrėjas siekia kurti aukšto lygio pramogą, kurioje jungtųsi Japonijos atlikimo menai bei kovų menai. “Tikiu, kad kardai geriau nei bet kokie dialogai perteikia žmonių aistras, troškimus bei charakterius”, sako Tetsuro Shimaguchi, “Kadaise samurajai buvo kultūros žmonės, turintys puikią estetikos pajautą, praktikuojantys disciplinuotą gyvenimo būdą ir siekiantys būti gerais žmonėmis. Aš pats, gyvendamas moderniame pasaulyje, norėčiau ir toliau nešti šitas vertybes ne tik japonų kultūroje, bet ir kitoms pasaulio šalims.”

Daugiau informacijos rasite čia:

https://www.facebook.com/events/1476881299309290/

KAMUI oficiali svetainė:

http://www.k-kamui.jp/en/homepage.php

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu