Japoniškų būgnų pasirodymas: Taiko koncertas

Japoniškų būgnų pasirodymas

Su dideliu džiaugsmu norime Jus pakviesti į puikaus atlikėjo ir kompozitoriaus Joji Hirota taiko būgnų koncertą (japoniškų būgnų pasirodymas), kuris vyks birželio 9 d. (pirmadienis), 18.00 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas).

Pasirodymai vyks

  • Birželio 8 d., 19.00—Vilniaus Azijos dienų metu (Vilniaus Rotušės aikštė)
  • Birželio 9 d., 18.00 – Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje (S.Daukanto g. 28, Kaunas)

Abu pasirodymai nemokami.

Taiko būgnų pasirodymus Lietuvoje organizuoja Japonijos ambasada Lietuvoje.

Joji Hirota

Kompozitorius, japoniškų taiko būgnų ir bambukinės fleitos shakuhachi virtuozas, dainininkas.

Joji Hirota augo Hokkaide (Japonija), šiuo metu gyvena Londone (Didžioji Britanija). Jo sėkminga karjera trunka jau 30 metų. Per šiuos metus atlikėjas išleido 16 albumų, turtingų dinamiškais ritmais ir melodijomis, atspindinčiomis gamtą ir kasdienos grožį.

2003 m. Joji Hirota buvo įteiktas Japonijos ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje J.E. M.Orita padėkos raštas už Japonijos kultūros sklaidą užsienio šalyse per muziką. Nuo to laiko atlikėjas toliau dirba su daug įvairiausių projektų. Pastaraisiais metais Joji Hirota drauge su Londono Metropoliteno orkestru organizavo labdaros koncertus Didžiojo Britanijoje ir Japonijoje. Po 2011 m. Japoniją nuniokojusio žemės drebėjimo, Joji Hirota stengėsi paremti nukentėjusius nuo nelaimės žmones.

Taiko

Taiko – tradicinė japoniška perkusijos forma, naudojant didelius būgnus. Bėgant laikui, šių būgnų funkcija skyrėsi: nuo priemonės bendravimui, kariniams veiksmams, teatrinio akomponimento iki religinių apeigų, festivalių ir pramogų. 1900-aisiais taiko būgnai tapo muzikine meno forma, kuri apjungė muzikinį ansamblį ir griežtai suderintus judesius. Tokį taiko žinome ir šiandien.

Vienas iš išskirtiniausių taiko bruožų – tai dinamiškas grojimo stilius. Grojimas taiko būgnais yra garsus, tvirtas ir greitas, kupinas daug suderintų judesių.

 

 

Papildoma informacija

Šaltinis:

  1. Japonijos ambasados naujienlaiškis (Japoniškų būgnų pasirodymas)
  2. VDU ASC Facebook renginio informacija

Nuotraukos:

  1. Taiko Drummers
  2. Taiko on stage

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.

Pasidalink šiuo straipsniu