Japonų kalbos konkursas, Kikkoman paskaita ir kimono demonstracija

Spalio 18 d. VDU vyks japonų kalbos skaitovų konkursas „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“. Geriausiai pasirodžiusiems jo dalyviams žadama japoniškų prizų.

Viena renginio organizatorių, VDU japonistikos klubo HASHI vadovė Gintarė Sinkevičiūtė pasakojo, kad šiuo renginiu norima suteikti galimybę konkurso dalyviams pasitikrinti savo japonų kalbos žinias bei geriau pažinti savo bendraminčius. „Be to, įdomia pasakų forma susipažįstame su Japonijos kultūra ir pristatome japonams savo kultūrą“, – pasakojo G. Sinkevičiūtė.

Dalyviai bus suskirstyti į tris lygius pagal japonų kalbos mokymosi patirtį. Kiekviename lygyje dalyviai dorosis su skirtingomis užduotimis. Užduotis pradedantiesiems – išmokti raiškiai perskaityti paskirtą japonišką pasaką. Vidurinio lygio dalyviai turės perskaityti ilgesnę japonišką pasaką ir sukurti trumpą jos santrauką lietuviškai. Pažengusiųjų lygis – ypatingas. Jų užduotis bus išversti trumpą lietuvišką istoriją (legendą, padavimą, pasaką) į japonų kalbą ir ją perskaityti renginio metu.

Šiais metais su užduotimis dorosis 16 dalyvių, kurių jauniausiajai – 11 metų. Specialaus svečio teisėmis dalyvaus ilgametis klubo narys A. Sabūnas, kuris skaitys savo išverstą japonų poeto Bašio kūrinį „Siauras keliukas tolyn“.

Šalia pagrindinio renginio vyks ir papildomi renginiai, pristatantys japonų kultūrą. Spalio 17 d. kompanijos „Kikkoman“ atstovai skaitys paskaitą apie japonišką maisto kultūrą. Spalio 18 dienos vakare vyks svečių iš „Nihongo Salon“ moteriško ir vyriško kimono pristatymas, kurio metu bus galimybė apsirengti tradicinį japonišką drabužį kimono. Po pristatymo visi bus kviečiami šokti tradicinio japoniško šokio Bonodori.

Kaip teigia Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, „Susidomėjimas Japonija, jos kultūra ir kalba Lietuvoje yra pakankamai didelis. Tačiau nuolat pastebime tolesnį jo augimą. VDU vykdoma Rytų Azijos studijų programa, kurioje didelę dalį sudaro besimokantieji japonų kalbos, yra viena iš populiariausių universiteto programų, stebinanti savo skaičiais. Šiais metais priimta 90 naujų studentų, kurie aktyviai domisi Rytų Azijos kultūromis ir kalbomis. Džiugu, kad HASHI klubo kartu su partneriais organizuojamas konkursas sudarys galimybes išbandyti jėgas ne tik studentams, bet ir moksleiviams, absolventams“, – sakė A. Zykas.

Konkurso organizatoriai – VDU japonistikos klubas HASHI ir Japonijos organizacija „Nihongo Salon“. Renginį remia – Kikkoman Trading Europe GmbH. Renginio partneris – VDU Azijos studijų centras.

Konkurso renginiai vyks:

  • Spalio 17 dieną, 18 val. Kikkoman paskaita apie japonų maisto kultūrą (paskaita vyks japonų kalba su vertimu į lietuvių). VDU PMDF (Gedimino 44, Kaunas) 203 auditorijoje;
  • Spalio 18 dieną, 11:30 val. Japonų kalbos skaitovų konkursas VDU Didžiojoje Auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas);
  • Spalio 18 dieną, 18 val. Kimono demonstracija Rytų kultūros studijoje “Wudang Tao” (P. Kalpoko 1-26, Kaunas).

 

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.

Pasidalink šiuo straipsniu