Konfucijaus instituto mokymo kabineto atidarymas

Konfucijaus instituto mokymo kabineto atidarymas

Birželio 16 d. (pirmadienį) 10 valandą VDU vyks oficialus Konfucijaus instituto mokymo kabineto atidarymas (Teaching Point). Atidaryme dalyvaus Konfucijaus instituto direktorė prof. Donghui Zhang su darbuotojais, VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, prorektorė prof. Auksė Balčytienė, Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė prof. Ineta Dabašinskienė, Kultūros studijų ir etnologijos katedros vedėja dr. Laimutė Anglickienė, Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Ceremonijos metu bus atidengta mokymo kabineto lentelė prie Humanitarinių mokslų fakulteto (Donelaičio 52), 601 auditorijos. Šioje auditorijoje dažniausiai vyksta kinų kalbos paskaitos. Taip pat Konfucijaus instituto direktorė VDU Rektoriui įteiks simbolinę knygą.

Renginyje kviečiami dalyvauti visi besidomintys. Po ceremonijos visi kviečiami į prof. Riming Cui, atvykusio specialiai iš Kinijos Liaoning universiteto, paskaitą apie Kinijos ekonomiką. Paskaita vyks 11:00 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto 301 auditorijoje (Gedimino 44).

Konfucijaus instituto mokymo kabineto atidarymas organizuojamas glaudžiai bendradarbiaujant VDU su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu, kuris yra svarbiausia kinų kalbos ir kultūros studijas vystanti institucija Lietuvoje. Anot dr. Aurelijaus Zyko, “kabineto atidarymas yra reikšmingas žingsnis ne tik plėtojant kinų kalbos studijas VDU, bet ir puikus bendradarbiavimo tarp VDU ir VU pavyzdys”. Prielaidos kabinetui steigti sudarytos Balandžio 29 d., pasirašius memorandumą tarp abiejų institucijų.

Šiuo metu VDU yra daugiausia kinų kalbos studentų paruošianti institucija Lietuvoje. Šiais metais VDU kinų kalbos mokėsi apie 90 studentų. Nuo rugsėjo šis skaičius išaugs dar labiau. Dauguma studentų kinų kalbą studijuoja kaip specialybinę kalbą Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų programoje.

Konfucijaus institutas

Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas – pirmasis ir didžiausias kinų kalbos ir kultūros centras Lietuvoje, įsteigtas 2010 m. lapkričio 26 d. Vilniaus universiteto bei Kinijos LR Švietimo ministerijos padalinio iniciatyva. Institutas organizuoja kinų kalbos bei kultūros kursus ir akademinius bei kultūrinius renginius.

Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, puoselėdamas savo tradicijas, kasmet rudenį rengia Kinų kultūros savaitę, kurios metu instituto kvietimu atvyksta dėstytojai ir meistrai iš Kinijos, pristatantys įvairius kinų kultūros bruožus. Taip pat kasmet organizuojama kinų Naujųjų metų šventė. Be šių tradicinių renginių, vyksta aibė kitų – rengiamos viešos paskaitos, koncertai, parodos. Glaudžiai bendradarbiaujama su vidurinėmis mokyklomis ir kultūros įstaigomis ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

 

Papildoma informacija

Šaltinis (Konfucijaus instituto mokymo kabineto atidarymas):

  1. VDU ASC pranešimas

Nuotraukos:

  1. Kinų kultūros renginiai

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.

Pasidalink šiuo straipsniu