Sakurų prisiminimai. Oratorijos premjera!

Premjera „Sakurų prisiminimai“

Pirmą kartą Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje – bendras Japonijos ir Lietuvos menininkų projektas: oratorija „Sakurų prisiminimai“, didžiulis koncertinis draminio siužeto kūrinys chorui, solistams ir orkestrui.

Čijūnė Sugihara

Oratorija skirta taurų žygdarbį atlikusiam Japonijos diplomatui, konsuliniam pareigūnui, 1939-1940 metais rezidavusiam Lietuvoje, Čijūnei Sugiharai. Savo misijos metu, peržengdamas visas kompetencijas ir neturėdamas netgi Japonijos pritarimo, jis sugebėjo išgelbėti apie 10 000 žmonių gyvybių.

Šis kūrinys – tarsi odė žmogiškumui, ne tiek pasakojanti apie konkrečius istorinius įvykius, Japonijos diplomato biografijos detales, kiek akcentuojanti Č. Sugiharos įgyvendintą svarbiausiąjį humanizmo postulatą: žmonių gyvybė yra prioritetas prieš bet kurios valstybės, bet kurio režimo tikslus ir įstatymus, prieš asmeninę bet kurio pareigūno užduotį, bet kokias pilietines ar profesines jo pareigas, netgi asmeninį jo likimą ir gyvybę.

Įstabios dekoracijos, kostiumai ir užburiantys solistų bei chorų balsai.

Bilietai

Tik trys „Sakurų prisiminimai“ pasirodymai Didžiojoje scenoje sausio 5, 6, 7 dienomis.

Bilietų skaičius ribotas – teiraukitės Nacionalinio Kauno dramos teatro bilietų kasose arba pirkite internetu Tiketa.lt.

Trijų dalių oratorija.

Renginio trukmė: 2 val. 30 min.

Režisierius Shugo Ikoh

Gimė 1974 m. Japonijoje. Studijavo Tokijo universitete ekonomiką ir įgijo bakalauro bei magistro laipsnį. Ketino dirbti Jungtinių Tautų atstovybėje, tačiau likimas atvedė į Nacionalinį Tokijo teatrą. Susižavėjęs teatru, Shugo Ikoh išvyko mokytis teatro režisūros į Midlsekso universitetą Didžiojoje Britanijoje.

Daugiausiai režisuoja operinės muzikos kūrinius. Menininkui teko dirbti Londono karališkosios operos teatre „Covent Garden“, Vienos valstybinėje operoje, „Volksoper Vienna“ operos teatre, Zalcburgo (Austrija) festivalyje.

Garsiausi darbai:

  • Richard Wagner „Valkirija“, W. A. Mozart „Cosi fan tutte“, Georges Bizet „Karmen“, Johann Strauss „Die Fledermauss“.
  • Naujausi jo kūriniai – oratorija „Sakurų prisiminimai“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir „Opera@Nohgabudo“ – operos ir tradicinio japonų No teatro junginys, kurio premjera numatoma 2014 m. kovo mėnesį Prancūzijoje ir Šveicarijoje.

Sakurų prisiminimai

Kolektyvas

Režisierius: Shugo Ikoh
Libreto autorius: Rimvydas Stankevičius
Kompozitorius: Atsuhiko Gondai
Dirigentė: Tomomi Nishimoto
Dirigentės asistentas: Martynas Staškus
Scenografė: Hiromi Tokumasu
Kostiumų dailininkas: Hidehiko Emi
Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas
Vaidina: Vladimiras Prudnikovas, Rafailas Karpis, Jovita Vaškevičiūtė, Gunta Gelgotė, Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“, Vytauto Didžiojo Universiteto vaidybos studentai, Kamerinis choras „Brevis“.

 

 

Parengė: Ignas Sakalauskas

Redagavo: Monika Dvirnaitė

 

 

Autorius: Ignas Sakalauskas

Studijų metais išmaišęs Japoniją ir Taivaną, savo pomėgį technologijoms, Azijos kalboms ir kultūrai dažnai išreiškia ironiškuose ir linksmuose „informatiko“ straipsniuose.

Pasidalink šiuo straipsniu