VDU Azijos savaitė spalio 20 – 24 dienomis

VDU Azijos savaitė

Vėlyvo spalio dienas kauniečiai sutiks spalvingos ir egzotiškos kultūros apsuptyje – mieste vyks Azijos savaitė, kurios programa supažindins su Rytų ir Pietryčių Azijos šalimis.

Spalio 20–24 dienomis vyksiančių renginių programą paruošė Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su japonų, korėjiečių ir kinų kultūros klubais „Hashi“, „Hallyu“ ir „Wu wei“.

„Džiugu, kad atsiranda tokios puikios studentų iniciatyvos, kurios virsta ne mažiau puikiais renginiais. Tikiu, kad Azijos savaitė ne tik sutrauks šio žemyno mylėtojus iš visos Lietuvos į spalvingos kultūros pasaulį, bet ir bus puiki proga išbandyti savo jėgas, susitikti ir pabendrauti. Neatsitiktinai šis susitikimas vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, kur šiuo metu yra daugiausia kinų, japonų ir korėjiečių kalbas besimokančių studentų Lietuvoje“, – pažymėjo VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Azijos savaitės renginiai prasidės Kalbų diena pakrikštytą spalio 20–ąją – jos metu pirmą kartą Lietuvoje vyks korėjiečių ir kinų šnekamosios kalbos konkursai. Norintys dalyvauti konkursuose prašomi paruošti trumpą pranešimą kinų arba korėjiečių kalbomis, kurį vertins kompetentingos komisijos. Geriausiai pasirodžiusieji bus apdovanoti vertingais prizais. Japonų kalbos mylėtojams klubas „Hashi“ šį kartą parengė staigmeną: interaktyvų japonų kalbos žaidimą.

Norinčiuosius dalyvauti organizatoriai prašo užpildyti kinų ir korėjiečių kalbos konkursų registracijos formas.

Dieną užbaigs pasikalbėjimas su žymia visuomenės veikėja Dalia Ibelhauptaite, ne kartą pabrėžusia Azijos svarbą savo kūryboje, darbe, kasdieniame gyvenime. Susitikimas vyks VDU Teatro salėje (S. Daukanto g. 27).

Spalio 21 d., antradienį, svečiai galės pajusti tolimų kraštų skonį – egzotiškos Maisto dienos metu bus gaminami ir ragaujami keturi patiekalai: indonezietiškas nasi goreng, japoniškas temaki-sushi, korėjietiškas samgyeopsal ir kiniški koldūnai jiaozi. Maisto gaminimas vyks restorane „Yakata“ (M. Valančiaus g 14). Privaloma išankstinė registracija į maisto gaminimo seansus vykdoma internete. Vakare, 19:00 visi kviečiami pasinerti į japoniškos estetikos pasaulį – ASC vadovas Aurelijus Zykas kalbins Kęstutį Ptakauską, žymiausią Lietuvos bonsai medelių žinovą, japoniškų sodų specialistą, nuolatinį tarptautinių parodų dalyvį bei laureatą. Jei norite susipažinti su Kęstučiu ir jo darbais, spauskite šią nuorodą. Renginys vyks VDU Romanovo salėje (Daukanto g. 60).

Spalio 22-osios popietę Azijos savaitė persikels į rytų menų studiją „Wudang Tao“ (P. Kalpoko g. 1–26), kur vyks Kovos menų diena. Čia pasirodys japonų, kinų, korėjiečių, vietnamiečių kovos menus praktikuojančios komandos, vyks įvadiniai mokymai. Po kovos menų toje pačioje „Wudang Tao“ studijoje kviesime susipažinti su daug kam mažai žinoma Šiaurės Korėja. Pranešėjai Jonas Slivka ir Ieva Martikonytė praskleis sunkią paslapties uždangą ir papasakos apie šią šalį tai, ką patys matė lankydamiesi ten dar šią vasarą.

Ketvirtadienį, spalio 23-iąją, VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) ir jos vestibiulyje šurmuliuos Kultūros diena: čia ne tik bus galima susipažinti su Azijos šalių rašto, rankdarbių, menų paslaptimis, bet ir vyks kimono, arbatos ceremonijos, kaligrafijos, kitos demonstracijos.

Renginio metu veiks Azijos blusų turgus, todėl visi kviečiami atnešti mielus, bet jau nereikalingus ar nusibodusius daiktus, kurie būtų įdomūs kitiems. Organizatoriai kviečia susipažinti su dalyvavimo blusų turguje taisyklėmis. Tą dieną 17:00 ten pat vyks susitikimas su Andriumi Gurskiu – inovatyviu verslininku, savo veiklą vykdančiu su Kinija. Nepraleiskite progos pasisemti papildomos motyvacijos – jos tikrai bus šio pasikalbėjimo metu!

Paskutinioji renginio diena, spalio 24-oji, padės pramankštinti smegenis – VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks Žinių diena, kuri pakvies komandas susirungti protmūšyje apie Azijos šalis. Klausimus jam paruošė renginio rėmėjai. Geriausiai pasirodžiusių dalyvių laukia vertingi ir šmaikštūs prizai, komandų registracija vykdoma internetu.

Renginį remia Japonijos ambasada Lietuvos Respublikoje, Indonezijos ambasada Danijos Karalystėje, VU Konfucijaus institutas, restoranas „Yakata“, Rytų kultūros studija „Wudang Tao“, leidykla „Aukso pieva“, salonas „Jaukūs namai“, žurnalas „Kelionės ir pramogos“.

Renginio partneriai: Baltic Asia, Azijos menų centras, Kyūmeikan kendo, Lietuvos sporto universitetas.

Daugiau informacijos bei naujienas apie renginius rasite VDU ASC facebook puslapyje https://www.facebook.com/VDUAzijossavaite

 

Autorius: Gediminas Giedraitis

Vaikystėje atsiradęs noras pažinti ir suprasti šį pasaulį greitai atvedė prie Rytų religijų. Tačiau galima sentimentaliai pasakyti, kad tik senųjų dzen meistrų eilėraščiai galiausiai atvėrė šiuos nesibaigiančio pažinimo vartus. Taip tad ir liko – pasaulis visomis savo formomis pažįstamas pirmiausia per dzeną. Bendras susidomėjimas Azijos kultūromis stiprėjo, plėtėsi ir po istorijos bakalauro paskatino stoti į Vilniaus Universiteto Šiuolaikinių Azijos studijų magistro programą. Daugiausiai tyrinėta Lietuvos bei Japonijos ir Kinijos politiniai, kultūriniai praeities ryšiai bei budizmo recepcija Lietuvoje.

Pasidalink šiuo straipsniu