Kaune ir Vilniuje – pasaulinė filmo apie Chiune Sugihara premjera

Sugihara movie

Šiais metais sukanka 75 metai, kai Kaune rezidavęs Japonijos vice konsulas Chiune Sugihara išdavė gyvybės vizas žydų pabėgėliams, Antrojo pasaulinio karo metu bėgusiems nuo Holokausto. Šiai sukakčiai pažymėti Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai. Vienas iš jų – spalio 13 d. Kauno „Romuvos” kino teatre įvyksianti pasaulinė Japonijoje sukurto filmo „Persona Non Grata” apie Ch.Sugiharą premjera.

Šio filmo pristatymas – neeilinis įvykis Lietuvoje, kadangi lietuviai bus pirmieji, kuriems bus suteikta galimybė pamatyti režisieriaus Cellin Gluck kurtą istorinį filmą apie šį Pasaulio Teisuolio vardą gavusį Ch. Sugiharą. Tuo tarpu premjera Japonijoje yra numatyta š.m. gruodžio 5 d. Premjeros metu Lietuvos žiūrovai galės susitikti su filmo režisieriumi bei pagrindinių vaidmenų atlikėjais Toshiaki Karasawa ir Koyuki.

Lenkijoje nufilmuotame filme, kuriame veiksmas nukeliamas į 1934 – 1955 m. laikotarpį,  nusifilmavo tarptautinė aktorių grupė iš Japonijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Rusijos. Žiūrovai turės galimybę įvertinti garsaus japonų aktoriaus Toshiaki Karasawa pastangas įkūnyjant Chiune Sugiharą, kurio istorija iki pat šių dienų nepalieka abejingų ir išlieka drąsos, žmogiškumo ir atjautos simboliu. Ch.Sugiharos žmoną suvaidinusi aktorė Koyuki Lietuvos žiūrovams geriausiai žinoma dėl savo vaidmens režisieriaus Edward Zwick filme „Paskutinis samurajus” („The last samurai”).

Filmas bus rodomas japonų, anglų ir lenkų kalbomis bei turės lietuviškus subtitrus. Neatsitiktinai pasirinktas ir kino teatras „Romuva”- rugsėjį Lietuvoje apsilankę filmo kūrėjai nusprendė, kad šis istorinis kino teatras, veikęs tuo pačiu metu, kai ir Ch.Sugihara dirbo Kaune, bus geriausia vieta premjerai.

Neturėtų nusiminti ir vilniečiai – jie galės filmą išvysti spalio 14 d. Vilniaus universiteto Teatro salėje.

Premjera Kauno kino teatre „Romuva”: spalio 13 d. Pradžia – 18 val. Durys atidaromos nuo 17:00 val.

Premjera Vilniaus universitete: spalio 14 d. Pradžia –  18 val.

Įėjimas nemokamas.

 

Kviečiame nepraleisti progos ir pirmiesiems pamatyti šį filmą.

Taip pat siūlome įsigyti ir Haruna Akagi iliustruotą mangą apie Ch. Sugiharą „Cherry Blossoms in Lithuania”. Daugiau sužinoti apie knygelę ir ją įsigyti galite čia: http://www.balticasia.lt/en/chiune-sugihara/

 

Sugihara movie

Kadras iš filmo

Sugihara movie

Kadras iš filmo

Sugihara

Japonijos vice konsulas Chiune Sugihara

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu