Hiroko Inoue vargonų muzikos koncertas

Beta

Koncerto programa

2016 m. vasario 28 d. 16.00 valandą, Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje vyks tarptautinių konkursų laureatės Hiroko Inoue vargonų muzikos koncertas. Įėjimas nemokamas!
Hiroko Inoue – gimė Osakos m. (Japonija). Studijavo Kioto menų Universitete. Su pagyrimu baigė Maskvos P.Čiaikovskio valstybinę konservatoriją : fortepijonas (prof. N.Štarkman), vargonai (prof. А. Paršin), aspirantūra. Taip pat baigė Princo Klauso Konservatoriją (Olandija) skambinimas senoviniais instrumentais specialybe (prof. Teo Jellemа).
Pirmųjų japonų fortepijonų konkursų lauretė ( Sakai), III Tarptautinio M.Judinos pianistų konkurso lauretė (2003, Sankt-Peterburgas).
Tarptautinių vargoninkų konkursų lauretė: Marčelllo Galanti (Italija, 2004, trečioji premija), Valerijaus Kinto (Maskva, 2005, pirmoji premija).
IV Tarptautinio M.Tariverdievo vargoninikų konkurso diplomantė bei trejų specialiųjų premijų laimėtoja (Kaliningradas, 2005)
Nuo 2006 m. – Karaliaučiaus srities filarmonijos vokalistė – vargoninkė. Aktyviai koncertuoja Maskvoje, kituose Rusijos miestuose bei užsienyje.
Hiroko Inoue – rimta, įsigilinanti, įšlavėjusi muzikantė. Jos atliekamų kūrinių repertuaras stebina savo platumu ir žanrų įvairove.
Kaip vargoninkė – koncertantė Hiroko paruošė keletą fundamentalių koncertinių solo programų (monografiniai J.S.Bacho kūrinių koncertai, Prancūzijos vargonų muzika bei kt.), reguliariai koncertuoja formatu “Vargonai plius…”, grojant kartu su orkestrais, tarp jų ir su Rusijos Valstybinių akademinių orkestrų, muzikuojant ansambliuose su instrumentalistais – fortepijonu, smuiku, saksofonu ( su tarptautinių konkursų laurete V.Kožucharova), obojumi (su obojuninkų A.Utkinu), liaudies instrumentais (cimbolai, domra), vokalistais (koncertinės programos “Ave Marija”, “Kvietimas į operą” ir kt.).
Kūrybiškai bendradarbiauja su meniško žodžio meistrais (su kino ir teatro aktoriais Č.Chamatova – kompozicija “ Kur mus veda saldus meilės kelias?”, V.Kariakinu – “Žuvėdra vardu Džonatanas Livingstonas” ir kitais). Šituose projektuose sužibėjo jaunos vargoninkės profesionalumas, aukšta atlikimo kultūra ir erudicija.
Hiroko atliekamų kūrinių afišose galima pamatyti skirtingų epochų kompozitorių vardus – nuo senų meistrų iki ХХ amžiaus autorių iš įvairiausių šalių, ir ne tik Europos. Nuo 2007 m.. Hiroko nuolat supažindina vargonų meno gerbėjus su mažai žinoma Japonijos muzika – ir solo programose ir drauge su muzikantais ir atlikėjais iš Azijos. Tokios veiklos dėka pirmą kartą suskambėjo Kosaku Jamada romansai, Issei Cukamo operų fragmentai, Mičio Mijagi „ Pavasario jūra“ ir kiti japonų kompozitorių kūriniai.
Šitame koncertų cikle susivienyjo Rytai ir Vakarai, o tokios muzikos sąjungos tiltu tapo Rusija. Rusų autorių – Čaikovskio, Rachmaninovo, Tariverdijevo – kūriniai nuolat skamba Hiroko koncertuose kartu su Europos baroko šedevrais bei Japonijos muzika. Taip pat Tariverdijevo kūriniai suskambėjo atlikėjos Tėvynėje įvykus tragedijai – atominės elektrinės avarijai. Šitos tragedijos metinėms Hiroko atliko programą „Quo Vadis?“, kurioje skambėjo Tariverdijevo simfonijos „Černobilis“ fragmentai.
Hiroko Inoue – ryški XXI amžiaus jaunų atlikėjų kartos atstovė, savo kūryba skelbianti aukštas estetikos, moralės, tolerancijos ir humanizmo idėjas.
Daugiau informacijos apie koncertą rasite – https://www.facebook.com/events/1521264884843108/

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu