Tohoku Japonijos fotografų akimis

Sausio 28 – kovo 2 dienomis Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos dailės muziejus ir Japonijos fondas kviečia aplankyti Japonijos fotografų nuotraukų, vaizduojančių Tohoku regioną, parodą. Paroda bus eksponuojama Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus g. 24, Vilnius).

Žemės drebėjimas Tohoku regione

2011 m. kovo 11 d. Japoniją sukrėtė devynių balų stiprumo žemės drebėjimas, o didžiausią žalą patyrė Tohoku regionas. Žiniasklaidoje plačiai aprašant įvykius ne kartą buvo kartojami Tohoku regiono miestų bei prefektūrų pavadinimai, bet tik nedaugelis žmonių žino ką nors daugiau apie patį regioną – jo klimatą, natūralią ir kultūrinę aplinką, istoriją, gyventojus ir jų gyvenimo būdą.

Šia Tohoku regiono fotografijų paroda nesiekiama dokumentuoti žalos ar atstatymo darbų. Parodos tikslas – parodyti gamtinę ir kultūrinę Tohoku regiono aplinką, jo žmones bei jų gyvenimo būdą.

Fotografijų paroda

Parodoje eksponuojami devynių atskirų fotografų ir vienos fotografų grupės darbai. Visi autoriai priklauso skirtingoms kartoms ir stilistinėms tendencijoms, bet juos vienija tai, kad visi jie yra iš Tohoku regiono. Fotografijos, sukurtos 1940 m., eksponuojamos drauge su šiandienos vaizdais, atspindinčiais įvairias Tohoku regiono gyvenimo puses.

Tohoku Japonijos fotografu akimis

Oficialus renginio plakatas – Tohoku Japonijos fotografu akimis

Muziejaus darbo laikas

Radvilų rūmų muziejaus darbo laikas:

II-VI 11.00 – 18.00, VII 12.00 – 17.00
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

*Įėjimas mokamas: suaugusiems – 6 Lt, moksleiviams ir studentams – 3 Lt, ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai. Daugiau informacijos Radvilų rūmų muziejaus lankytojams ieškokite čia:

http://www.ldm.lt/RRM/RR_informacija.htm

Sausio 28 d. į parodos atidarymą įėjimas tik su kvietimais. Todėl parodą aplankyti galėsite nuo sausio 29 d. muziejaus darbo valandomis.

 

Parengė: Ineza Stankovskytė

 

Papildoma informacija

Nuotraukos:

 

Autorius: Ineza Stankovskytė

Viskas prasidėjo nuo avantiūros vienai pakeliauti po Japoniją, o pasibaigė rimtais įsipareigojimais Rytų Azijos studijoms Vokietijoje ir jau ketverius metus trunkančiais profesiniais ryšiais su japonais (2016).

Pasidalink šiuo straipsniu