Žvilgsnis į Japoniją: fotografija nuo 1970-ųjų iki dabar

2017 m. rugsėjo 13 d. – spalio 7 d. Japonijos ambasada Lietuvoje, Panevėžio miesto dailės galerija ir Japonijos fondas kviečia apsilankyti fotografijų iš Japonijos parodoje ,,Žvelgiant į šiuolaikinį pasaulį: japonų fotografija nuo 1970-ųjų iki dabar‘‘. Paroda vyks Panevėžio miesto dailės galerijos pirmajame aukšte (Respublikos g. 3, Panevėžys).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parodą rengia Japonijos fondas, aktyviai plėtojantis tarptautinius kultūrinius mainus ir bendradarbiaujantis su daugiau nei 130 šalių visame pasaulyje. Fondo tikslas – populiarinti Japonijos kultūrą per tradicinio ir šiuolaikinio japonų meno parodas ir padėti žmonėms geriau suprasti Japonijos kultūrą. Daugiau nei dešimt metų po įvairius užsienio miestus keliaujanti fotografijų paroda rugsėjį atkeliauja ir į Panevėžį.

Pastaruoju metu susidomėjimas šiuolaikine Japonijos fotografija augo. Šis susidomėjimas yra daugiau nei paprastas domėjimasis nežinomos ir egzotiškos fotografijos išraiška. Tai reiškia, kad šiuolaikinė Japonijos fotografija yra priimama kaip šiuolaikinių menininkų su empatija bei šalių ribas ir kultūras peržengiančiu pripažinimu, praktika. Ši paroda prasideda vėlyvuoju šeštu ir ankstyvuoju septintu dešimtmečiais ir apžvelgia šiuolaikinę fotografiją nuo to meto iki dabarties. Tai buvo kritinis laikotarpis, kai Japonijos fotografijoje įvyko iki šių dienų jai įtaką daranti daugialypė revoliucija.

Parodoje eksponuojami 23 fotografų darbai, kuriuos sudaro 76 fotografijos. Pati paroda yra suskirstyta į du skyrius. Pirmasis – „Kintanti visuomenė“ – pateikia žmonių kaip visuomenės narių fotografijas, kuriose vaizduojama sparti urbanizacija ir gyvas gatvės gyvenimas Japonijai išgyvenant didelius pokyčius. Antrasis parodos skyrius – „Kintantis kraštovaizdis“ – vaizduoja miestų, priemiesčių ir gamtos vaizdus. Čia fotografai siekia šiuolaikiškai pažvelgti į kasdienį kraštovaizdį ir užfiksuoti nuolatinę visuomenės ir laikmečio kaitą. Parodos fotografijos atskleidžia Japonijos visuomenę įvairiais aspektais nuo spartaus ekonominio kilimo pabaigos iki amžių sandūros. Abejuose skyriuose kreipiamas dėmesys į kintantį atskirų fotografų požiūrį jiems susiduriant su nauja realybe.

 

 

 

 

 

 

 

 

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje ir iš arčiau pajusti Japonijos kultūrą, susipažinti su per pastaruosius dešimtmečius įvykusiais visuomenės ir kraštovaizdžio pokyčiais.

Panevėžio miesto dailės galerijos darbo laikas:

II, IV, V 11.00-18.00,  III 11.00 – 19.00, VI 11.00- 17.00

Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis. Dieną prieš valstybinę šventę darbo laikas 1 val. trumpesnis.

*Įėjimas mokamas: suaugusiems – 2.00 EUR, kaina su nuolaida – 1.00 EUR.

Daugiau informacijos Panevėžio miesto dailės galerijos lankytojams ieškokite čia: http://arspanevezys.lt/

Daugiau informacijos apie Japonijos ambasados renginius teiraukitės Japonijos ambasadoje, tel. (8-5) 231 04 65, el.p. culture@vn.mofa.go.jp

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu