Prekybos karo įkarštyje kinų inovatoriai laužo stereotipus – vysto ne tik pigias, bet ir kokybiškas technologijas

Pietų Kinija, Guangdongo sritis. Unikalus projektas varžosi su pasaulio geriausiais ausinių gamintojais. Tuo tarpu sostinėje Pekine mažai žinomi inovatoriai patampa vieni didžiausių išmaniųjų apyrankių gamintojų pasaulyje. „SIVGA”, „Huami” kartu su dronų gamintoju „DJI Technology Co.” yra tik dalis startuolių laužančių įsišaknijusius Kinijos kaip kopijų fabriko stereotipus. Įmonės įsikūrusios šiuose Kinijos centruose vysto pigias ir kokybiškas technologijas greičiau ir pigiau nei betkur kitur. Nuo 2018 metų vykstančio prekybos karo tarp JAV ir Kinijos pasekme tapo visapusis kiniškų produktų kokybės pakilimas.

Gamybos lankstumą ir greitį lemia patogi geografinė sinergija

„90% pasaulio ausinių yra pagaminamos Kinijoje, 90% tų ausinių yra pagaminamos Guangdonge ir 90% ausinių iš Guangdongo yra pagaminamos Donguane“, – taip aiškina „SIVGA“ bendraįkūrėjas bei garso aparatūros industrijos veteranas Zhou Jian. Pasak jo, Donguaną kaip operacijų bazę pasirinko todėl, nes ten vyrauja nepriekaištinga industrinė grandinė. Mieste veikia šimtai gamyklų, specializuojančių į įvairias detales, tuo tarpu ir tas, reikalingas „SIVGA“ . Dėl šio patogaus tiekimo kompanijai pavyko įgauti pagreitį. Zhou taip pat pamini, jog produktų vystymas vyksta labai greitai ir nauji sprendimai priimami nedelsiant. Ši greita reakcija į produktų projektavimo krypties keitimą yra laikoma naujų šiuolaikinų startuolių ypatingu bruožu. Pasak senos kiniškos patarlės „maži laivai keičia kryptį lengviau negu dideli.“

Ausinės „SIVGA SV007“. (Šaltinis: sivgaaudio.com)

Dronų gamintojas „DJI Technology Co“. taip pat neatsilieka ir parodo esantys savo srities inovatoriai. „DJI pirmauja dronų pramonėje pristatydama naujas funkcijas, tokias kaip automatinis kliūčių išvengimas“, – sako Techsponential analitikas Avi Greengart. „Konkurentams JAV, Prancūzijoje ir Taivane yra sudėtinga pasivyti.“ „DJI“ naudojasi panašia geografine sinergija, kuria pasitelkė „SIVGA“. Kai užsienio varžovai susiduria su problema gamybos procese, jų pajėgumas sureaguoti ir panaikinti kliūtį yra gerokai lėtesnis. Taip yra kadangi fizinis atsumas tarp projektuotojų ir gamintojų didesnis negu Kinijoje, kur beveik viskas, kas reikalinga pagaminama tame pačiame regione.

Lietuvoje pirmieji ir oficialūs „DJI’ atstovai yra 2008 metais susikūrusi įmonė „Promaksa“.

Dronų technologijų „DJI Spark“. (Šaltinis: bloomberg.com)

Kitos įmonės, įsikūrusios Guangdongo srityje, išmaniųjų telefonų gamintojo “OnePlus“ direktorius taip pat džiaugiasi galimybe išbandyti naujus prietaisus itin sparčiai, kadangi, pasak jo, gali valandos bėgyje nuvažiuoti prie gamybos linijos ir inicijuoti reikiamus pokyčius.

Gera kokybė už priimtiną kainą

Net ir nebūdami visiems žinomais vardais kaip „Apple“ ar „Samsung“, kinų kompanijos jau dabar gamina pasaulinio lygio produktus. Nepaisant to, ar pirmi prisiartina prie tam tikros technologijos, kinai pasirūpins, kad pirmi pasiūlytų prieinamą kainą.

Šis dėmesys į kainą ypač atsispindi „Huami“ sukurto ir „Xiaomi“ paremto „Xiaomi Mi Band“. Rinkoje pasirodžiusios tik už 18 eurų išmaniosios apyrankės funkcijos beveik neatsilieka nuo žinomo gamintojo „Fitbit“, kurių produktai gali kainuoti 70 eurų ir daugiau. Šią taktiką komentuoja „Huami“ direktorius ir įkūrėjas Wang Huang: „Brangius produktus įmanoma parduoti tik labai mažai klientų daliai, kadangi žemesnės klasės rinka bus dominuojama tokių kompanijų kaip mes.“

Elektronikos prekeiviai „Varle“ yra oficialūs Xiaomi atstovai Lietuvoje.

Išmanioji apyrankė „Xiaomi MI Band“. (Šaltinis: mi.com)

„Huami“ vadovo žodžiai tikslingai pildosi išmaniųjų telefonų rinkoje. „Xiaomi“, „Oppo“ bei „Huawei“ 2018 metais pastūmėti prekybos karo su JAV sparčiai įsiveržė į Europos rinką, siūlydami prieinamesnę kainą ir greitesnį naujų funkcijų diegimą. Kiniški prekės ženklai 2018 metais išsikovojo 32% Europos rinkos, lyginant su 24% 2017 metais. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

„Kinijos kryptingas judėjimas link aukštos klasės produktų prieinama kaina yra nesustabdomas“ teigia Šanchajuje įsikūrusi analitikos firma Canalys.

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu