Sudžou: kultūros ir šiuolaikinio gyvenimo sintezė

Sudžou yra vienas seniausių Kinijos miestų, įkurtas 514 m. pr. Kr. Patogi geografinė padėtis ir sėkminga prekyba su kitais regionais lėmė šio miesto ilgą gyvavimą ir klestėjimą. Sudžou net ir šiandien yra vienas turtingiausių miestų Kinijoje, o spalvinga jo istorija pritraukia daugybę turistų. Sudžou populiarumą lemia ir tai, jog šis miestas yra visai netoli Šanchajaus. Tad kuo gali pasigirti Sudžou bei kodėl verta aplankyti šį miestą?

Sodai

Sudžou sodai yra žinomi ne tik Kinijoje, bet ir visame pasaulyje, saugomi UNESCO. Būtent jie garsina patį miestą – jei kur nors Kinijoje paminėsite Sudžou, jums tuoj pat papasakos apie sodų grožį. Du tūkstančius metų įvairūs Kinijos intelektualai kūrė ir tobulino šiuos sodus, kuriuos vėliau bandyta atkartoti ir kitose Kinijos dalyse, pavyzdžiui, kuriant imperatoriaus sodus (Chengde Mountain Resort). Tad galima sakyti, kad būtent Sudžou sodai suformavo klasikinių Kinijos sodų kūrimo principus. Sudžou sodai išsiskiria subtilumu bei estetika: įvairūs tvenkiniai, pagodos, dailūs akmenys, augmenija – visa tai subtiliai suderinta tarpusavyje. Daugybė turistų kasmet atvyksta į Sudžou pasigrožėti sodais. Kad pritrauktų dar daugiau lankytojų, sodų vadovybės organizuoja įvairius istorinius renginius, parodas, sezonines šventes (pvz., gėlių žydėjimo šventę).  Sakoma, jog nesi buvęs Sudžou, jei nesi aplankęs žymiausių Sudžou sodų – Tigro kalvos (Tiger Hill) ir Nuolankiojo administratoriaus sodo (Humble Administrator’s Garden).

Tigro kalva - Junan pagoda

Tigro kalva – Junan pagoda

Tigro kalva

Tigro kalva

Nuolankiojo administratoriaus sodas

Nuolankiojo administratoriaus sodas

 

Nuolankiojo administratoriaus sodas - paroda

Nuolankiojo administratoriaus sodas – paroda

Pan vartų sodas - ruošiantis rudens vidurio šventei

Pan vartų sodas – ruošiantis rudens vidurio šventei

 

Kanalai

Tačiau nuostabūs sodai nėra vienintelė Sudžou miesto puošmena. Sudžou taip pat garsėja savo kanalais, dėl kurių miestas dažnai vadinamas „Kinijos Venecija“. Šie kanalai viniuoja per visą miestą, kai kurie iš jų priderinti prie modernios infrastruktūros (Gandžiang gatvė).  Senovinės gatvelės su kanalais (Pingdžiang, Šangtang gatvės), kuriais plaukioja kiniškos valtelės, senovinių dainų skambesys – vienas iš Sudžou pasididžiavimų.

 

Sudžou kanalas

Sudžou kanalas

Gandžiang gatvė - tradiciniai kanalai modernios infrastruktūros apsuptyje

Gandžiang gatvė – tradiciniai kanalai modernios infrastruktūros apsuptyje

Sudžou pramoninis parkas

Sudžou pramoninis parkas (SIP, Suzhou Industrial Park) – priešprieša tradicinei kultūrai. Tai yra didžiausias Kinijos valdžios bei Singapūro projektas. Sudžou miestą taip pat garsina vienas iš dešimties didžiausių apžvalgos ratų pasaulyje, trečias pagal dydį ekranas danguje, vienas didžiausių pastatų Kinijoje – Vartai į rytus (Gate to the East) ir du ežerai su dirbtinėmis salomis.

Sudžou industrinis parkas - ekranas danguje, tolumoje - vartai į rytus

Sudžou industrinis parkas – ekranas danguje, tolumoje – vartai į rytus

Sudžou industrinis parkas – Džindži ežeras

 

Išvados

Šiandien Sudžou miestas keliautojui gali pasiūlyti labai daug – nuo kultūros (tradiciniai kiniški sodai, vandens kanalai, senovinės gatvės) iki šiuolaikinių pramogų – Sudžou pramoniniame parke įsikūrę prekybos centrai, meno ir parodų centras bei pramogų parkas pritraukia nemažai žmonių. O kur dar barų gatvės,  kuriose pilna įvairiausių barų – nuo ramių, skirtų pasisėdėjimui, iki tokių, kuriuose žmonės susirenka pasiklausyti muzikos bei šokti. Gyvenant ar lankantis kur nors netoli Šanchajaus, Sudžou neabejotinai turėtų būti įtrauktas į „būtina aplankyti“ sąrašą.

 


Parengė: Agnė Januškevičiūtė
Redagavo: Monika Dvirnaitė


Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu