Kobido – imperatoriškasis veido masažas

Kobido istorija

Jau senovės Japonijoje praktikuota Kobido masažo technika yra vertinama kaip skatinanti tiek veido, tiek ir viso kūno energijos apytaką, atpalaiduojanti raumenų įtampą, kuri veikia raukšlių formavimąsi. Šiandien Kobido yra vienas iš efektyviausių natūralių būdų kovoti su veido senėjimo procesais. Reguliari masažo praktika padeda išlaikyti ir netgi susigrąžinti veido jaunystę.

Masažo technika

Kobido masažo pripažinimas sietinas su 1472 m., kai to laikotarpio Tekančios Saulės šalies imperatorienė pareikalavo gydymo būdo, kuris puoselėtų ir išlaikytų jos grožį nepaisant bėgančio laiko, o kartu padėtų atgauti emocines ir fizines jėgas. Masažo technika sukurta remiantis Rytų Azijos medicinos žiniomis, rūpinantis tiek estetiniu grožiu, tiek kūno sveikata. Anuomet Kobido procedūros paslaptys buvo itin vertinamos bei saugomos Japonijos imperatoriškose šeimose, perduodamos iš kartos į kartą kaip tradicija. Viena to priežasčių – tai technikos sudėtingumas. Masažas susideda iš daugybės skirtingų, greitų ir ritmiškų judesių, paspaudimų. Kiekvienas jų atliekami tik tam tikrais rankų pirštais ir jų padėtimi. Įdomu tai, kad Kobido masažą sudaro judesiai, kuriuos naudojo net senovės Japonijos karinio luomo atstovai – samurajai, kaip veiksmingą būdą, atstatantį jėgas, psichinę pusiausvyrą, suteikiantį gyvybinės energijos.

Kobido

Stulbinantys rezultatai

Pažymėtina, jog nuo seno japonai vertindami grožio sampratą, glaudžiai ją sieja su sveikata. Tad ir Kobido masažo tikslas yra dvejopas: užtikrinti veido grožį ir sveikatą. Visa tai pasiekiama seanso metu kompleksiškai masažuojant kaklą, veidą, galvą. Šio aktyvaus masažo metu sušildomi ir stiprinami raumenys, aktyvinama kraujotaka ir limfa, oda valoma nuo toksinų, sugrąžinamas prarastas jos elastingumas, drėgmės balansas, stangrumas bei skaistus švytėjimas. Taigi pastebimas akivaizdus veido atjauninimo ir „pakėlimo“ efektas. Kobido masažas, kaip ir daugelis kitų Rytų sveikatingumo metodų, veikia remiantis vidine kūno energetika. Veide yra itin daug akupunktūros gyvybinių meridianų, vidaus organų taškų, kurių stimuliacijai ir buvo sukurta Kobido technika. Štai japonų medicinos mokslų daktaras Shigeo Haruyama pažymi, jog masažuojant veidą, daugelis ligų praeina savaime. Taigi, šis masažas pasižymi ne vien tik teikiama išorine, kosmetine nauda. Visų pirma, japoniškosios procedūros tikslas yra suteikti sveikatą, taip pat poilsį, dvasinę ramybę. Kobido technika sukurta taip, jog masažo metu pasiekiamas gilus ne tik veido, bet ir viso kūno atpalaidavimas, subalansuojama emocinė pusiausvyra. Masažas vertinamas kaip kūno terapija, prilyginamas viso kūno masažui.

Pabaigoje galime tik pasidžiaugti, jog ir mes turime galimybę mėgautis Kobido masažo teikiama nauda, kartu giliau pažindami tolimosios Japonijos – šalies, kuri asocijuojasi su grožiu, sveikata ir ilgaamžiškumu, tradicijas.

 

Parengė: Gaiva Monkūnienė iš GM masažai
Kobido logo

 

 

Autorius: Ineza Stankovskytė

Viskas prasidėjo nuo avantiūros vienai pakeliauti po Japoniją, o pasibaigė rimtais įsipareigojimais Rytų Azijos studijoms Vokietijoje ir jau ketverius metus trunkančiais profesiniais ryšiais su japonais.

Pasidalink šiuo straipsniu