Lietuvoje prasideda „Drakono valčių festivalis“

"Drakono valčių festivalis" Lietuvoje
Žaidėjai pasirengę varžytis drakono laivuose Trakuose, Lietuvoje, 2019 m. Liepos 13 dieną. Naujasis „Šilko kelio“ tarptautinis „Drakono valčių festivalis“ prasidėjo šeštadienį Trakuose, garsiame kurorte prie ežero, esančiame 30 kilometrų į vakarus nuo Lietuvos sostinės. Iš viso 13 komandų iš Kinijos, Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos lentyniavo plaukimo varžybų metu – tai buvo pagrindinė dviejų dienų renginio dalis. (Xinhua/Alfredas Pliadis)

TRAKAI, Lietuva, liepos 13 d. (Xinhua) – naujasis „Šilko kelio“ tarptautinis „Drakono valčių festivalis“ prasidėjo šeštadienį Trakuose, garsaus ežero kurorte, esančiame daugiau nei 30 km į vakarus nuo Vilniaus.

Iš viso 13 komandų iš Kinijos, Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos varžėsi drakono valčių lenktynėse. Ši rungtis yra pagrindinė dviejų dienų renginio dalis, dalyvaujant šimtams Lietuvos gyventojų, atvykėlių ir pačių Kinijos piliečių.

Kinijos ambasadoriaus Lietuvoje komentaras

„Turėdamos ilgą Kinijos istoriją ir nuostabų kultūros paveldą, drakono valčių lenktynės pritraukia vis daugiau žmonių visame pasaulyje“, – sakė Kinijos ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei. Jis taip pat išreiškė viltį, kad festivalis padės skatinti kultūrinius mainus ir gilinti draugystę tarp  „Šilko kelio“ tautų.

Šiais metais yra 70-osios Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinės. Festivalis taip pat skirtas jubiliejaus šventei, pridūrė ponas Shen.

Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministrės komentaras

Atidarymo ceremonijoje Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnsytė teigė, kad sportas yra kuo tikriausias tarpkultūrinis reiškinys, leidžiantis žmonėms varžybų metu susipažinti su skirtingomis kultūromis.

„Drakono valčių lenktynės yra sportas, vienijantis žmones, padedantis sukurti komandą,  bendradarbiauti ir laikytis bendrų taisyklių. Tai tikrai geras pavyzdys visiems“, – pridūrė viceministrė.

Drakono valčių lenktynės pirmą kartą Lietuvoje

Lietuvos drakono valčių federacijos, kurią remia Kinijos drakono valčių asociacija, organizuotas renginys Lietuvoje įvyko pirmą kartą.

„Esame mišri komanda iš Lietuvos ir Lenkijos bei didžiuliai šio sporto gerbėjai. Mes mėgstame plaukti ir visuomet norime laimėti“, – sakė „Xinhua“ bendrosios drakono valčių komandos komandos narė Olga.

Drakono valčių lenktynės“, kurios prasidėjo 2000 metais bei yra kilusios iš Pietų Kinijos, yra tradicinis konkurencingas vandens sportas. Varžybų metu maždaug 20 irkluotojų komandų įnirtingai irkluoja būgno ritmu, suteikdamos žiūrovams didelį įspūdį.

Informacijos šaltinis: Xinhua

Autorius: Baltic Asia

Pasidalink šiuo straipsniu