Vilniuje vyko šeštasis japonų šnekamosios kalbos konkursas

speech 3

Yasufumi Nakashima lietuviškai paragino besimokančius japonų kalbos nesidrovėti ir naudoti japonų kalbą kaip įmanoma dažniau

Kovo 19 d. Vilniaus universitete vyko jau šeštasis japonų šnekamosios kalbos konkursas. Didysis prizas – pereinamoji laimėtojo taurė ir galimybė rudenį keliauti į Japoniją pagal specialią pažintinę programą – skirtas Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviui Gvidui Diržiui.

Į konkursą susirinko dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų. Paskutinį kartą šis konkursas buvo organizuotas praeitais metais Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Pagrindinis konkurso rėmėjas šiais metais buvo Japonijos korporacija „Hitachi“, padovanojusi dalyviams įvairių japoniškų dovanėlių, o didysis prizas – kelionė į Japoniją – suorganizuotas tarpininkaujant Japonijos ambasadai Lietuvoje.

Konkurso dalyvius sveikino Vilniaus universiteto Orientalistikos centro vadovas Dr. Valdas Jaskūnas bei Japonijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Toyoei Shigeeda. Konkursą pagyvino ir du mainų studentai iš Japonijos: iš Tsukubos universiteto atvykęs Hiroki Kaminaga japoniškai papasakojo apie savo kasdienybę ir bendravimą su kitais užsienio studentais, o pernai metais į Lietuvą studijuoti atvykęs Yasufumi Nakashima nustebino susirinkusiuosius prabildamas gražia lietuvių kalba. Y.Nakashima ragino besimokančius japonų kalbos moksleivius ir studentus nesidrovėti ir kuo daugiau šnekėti japoniškai bei taip lavinti savo kalbos žinias.

contest2

Konkurso nugalėtojas Gvidas Diržys

Konkurso dalyviai varžėsi pradedančiųjų, pažengusiųjų ir pažangiausiųjų grupėse, turėjo parengti po trumpą pranešimą j