Gifu prefektūros vicegubernatoriaus ir Yaotsu miesto mero priėmimas Vilniuje

Rugsėjo 10 dieną, siekiant sustiprinti Japonijos ir Lietuvos partnerystės ryšius, buvo surengtas Gifu prefektūros vicegubernatoriaus Takaya Kishi bei jai priklausančio Yaotsu miesto mero Masanori Kaneko priėmimas. Renginį kuravo Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Japonijos ambasada Lietuvoje. Susitikime daug dėmesio buvo skiriama Gifu prefektūroje gimusiam Čijunei Sugiharai (1900–1986). Antrojo pasaulinio karo metais Sugihara išgelbėjo 6 tūkstančių žydų gyvybes, išduodamas jiems tranzitines vizas į Japoniją.

Gifu vicemeras Takaya Kishi priėmimo metu džiaugėsi galimybe vėl apsilankyti Lietuvoje: „Šiuo metu stengiamės užregistruoti Sugiharos veiklų sąrašą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Šia proga iš Gifu prefektūros atvežėme jums ypatingų vaišių: hida jautieną ir japonišką sakę tamagashiwa, skoniu primenančią šampaną. Taip pat kurikinton, trintų kaštonų desertą. Šiemet Lietuva ir Japonija mini 25-ąsias diplomatinių santykių metines, todėl labai džiaugiuosi atsiradusia proga artimiau supažindinti Lietuvos žmones su Gifu prefektūra.“

ineza-stankovskyte-takaya-kishi-balticasia

Gifu prefektūros vicegubernatorius Takayo Kishi (dešinėje)

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda taip pat pabrėžė, kad gegužės mėnesį Gifu prefektūra kartu su Yaotsu miestu pateikė paraišką įtraukti Čiunės Sugiharos veiklą bei išduotas gyvybės vizas į UNESCO tarptautinį registrą. Tačiau ambasadoriaus veikla vien tuo neapsiribojo: „Siekiant kitų metų rudenį gauti teigiamą sprendimą, šiomis dienomis aktyviai siekiame pristatyti šią asmenybę japonų kultūros festivalio „nowJapan“ bei Kaune esančių Sugiharos namų lankytojams. Taip pat nuo kitų metų planuojama pradėti mainų programą tarp Yaotsu ir Kauno miestų mokyklų. Mes labai tikimės, kad tai dar labiau paskatins japonų draugiškus ryšius su Lietuva.“

shigeeda1

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda pabrėžia, kad Lietuva taip pat stengiasi siekiant, kad Čiunės Sugiharos veikla būtų pripažinta UNESCO

Yaotsu meras Masanori Kaneko, paklaustas, ar apie Čiunę Sugiharą yra plačiai žinoma pačioje Gifu prefektūroje ir kas yra daroma, siekiant populiarinti jo vardą, teigia, kad „Gifu prefektūroje jau dabar dauguma žmonių žino Sugiharą. Kadangi prieš dvidešimt metų buvo atidaryti Sugiharos namai, o maždaug prieš penkiolika metų apie Čiunės Sugiharos nuopelnus pradėta mokyti ir pradinėse mokyklose. Kad gimnazistai įgautų žinių apie humaniškumą bei filantropijos dvasią, jie yra siunčiami į Amerikos holokausto muziejus. Tačiau jau nuo kitų metų norima juos pakviesti ir į Lietuvą. Kadangi Japonijoje dar yra žmonių, kurie nežino Čiunės Sugiharos vardo, „Hikawa Maru“ laive, gabenusiame žydus, orgazinuojami simpoziumai. Hida mieste, garsėjančiame Shirakawa istoriniu kaimu, kitaip žinomu kaip mažasis Kiotas, planuojama atidaryti „Čiunės Sugiharos turistinį maršrutą“. Čiunės Sugiharos veiklos įtraukimas į UNESCO paveldo sąrašą taip pat prisidės prie jo vardo žinomumo.“

yaotsu-meras

Yaotsu miesto meras Masanori Kaneko džiaugiasi, kad netrukus Yaotsu ir Kauno miestų partnerystė bus dar vaisingesnė

 

 

Autorė: Ineza Stankovskytė

Redaktoriai: Karolina Vijeikytė, Nakashima Yasufumi

 

 

 

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu