Cosplay – užsiėmimas, skatinantis lygybę

Dar 1990-aisiais pasaulyje sparčiai išgarsėjęs Japonijos pop kultūros perlas Cosplay neaplenkė ir Lietuvos. Cosplay – tai kostiuminis pasirodymas (angl. – costume ir play), kurio metu įkūnijamas mėgstamas animacijos, komiksų, fantastinės literatūros ar kompiuterinio žaidimo personažas. Tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir puiki priemonė lygybės skatinimui.

Kartu su septintus metus vyksiančiu japonų kultūros festivaliu „nowJapan“ Lietuvoje auga stipri Cosplay bendruomenė, šiuo metu skaičiuojanti ne vieną šimtą lojalių narių. Vienijami pomėgių, aistros japonų kultūrai ir kitokio požiūrio į pramogas, jaunuoliai čia randa ne tik draugų, saviraiškos laisvę, bet ir galimybę atitrūkti nuo kasdienės jų aplinkos. Visi puikiai pažįstame nerimstančias replikas laidomas mokyklose ar viešose vietose dėl kitokios išvaizdos ar pomėgių. Cosplay scenoje visi tampa lygiais. Įkūnydamas mėgstamą personažą ir pridengdamas savo kompleksus kostiumu ar herojaus amplua, nedrąsus jaunuolis priverčia aplinkinius pamatyti jį kitokį ir skatina nesusiformuoti nuomonės iš pirmo žvilgsnio.

Aktyvi Cosplay bendruomenės narė Ingė, slapyvardžiu Dulcinea, sako pažįstanti labai daug jaunų žmonių, kuriems šis hobis padeda pamiršti kasdieniame gyvenime patiriamas patyčias, taip pat tų, kurie tarp cosplayerių rado savo pirmuosius tikrus ir ištikimus draugus. Merginos nuomone, daugelis šiuolaikinių jaunuolių yra nedrąsūs, sunkiai bendrauja ar jaučiasi fiziškai neišvaizdūs. Ingė teigia, kad vilkint kostiumą lengviau atsipalaiduoti, nes tampi incognito ir niekas nežino, kaip tau sekasi mokykloje ar kokia tavo šeima.

Cosplay pasirodymų metu, jaunuoliai ne tik persirengia mėgiamų personažų kostiumais, kuriuos ilgai ir kantriai gamina patys, bet ir mėgdžioja jų kalbos bei elgesio manieras taip siekdami visiškai įsikūnyti į personažą.

„Čia tu esi superherojus, atskleidžiantis savo kūrybinį talentą ir taip sulaukiantis dėmesio bei pripažinimo. Lietuvos cosplayerių bendruomenė yra saugi, draugiška ir atvira visiems jaunuoliams, kurie tikrai nesijaus „kitokiais“ mūsų tarpe. Patyčioms tarp cosplayerių vietos tiesiog nėra, pagarba ir draugiškumas mums didžiausios vertybės.“ – sako jau šeštus metus Cosplay užsiimanti mergina ir priduria, kad cosplayinti gali visiškai visi žmonės. „Nėra nei amžiaus, nei išvaizdos, nei dar kokių nors apribojimų – personažų yra tiek daug, kad kiekvienas ras tą, kuris jam labiausiai tiks ir patiks. Vienintelis reikalavimas pradedančiajam tai – būti pozityviu.“ – užkrečiančiai dėsto cosplayerė Ingė, slapyvardžiu Dulcinea.

 

Cosplay bendruomenės narė Ingė, slapyvardžiu Dulcinea (Indrės Sipaitės Kuodienės nuotr.)

Cosplay bendruomenės narė Ingė, slapyvardžiu Dulcinea (Indrės Sipaitės Kuodienės nuotr.)

(Austės Akavickaitės nuotr.)

Cosplayerė Ingė (Austėjos Akavickaitės nuotr.)

Cosplay. (Indrės Sipaitės Kuodienės nuotr.)

Cosplayerė Ingė (Indrės Sipaitės Kuodienės nuotr.)

Cosplay. (Indrės Sipaitės Kuodienės nuotr.)

Cosplayerė Ingė (Indrės Sipaitės Kuodienės nuotr.)

Cosplay (Gedo Nakrošiaus nuotr.)

Cosplayerė Ingė (Gedo Nakrošiaus nuotr.)

 

Balandžio 11 d. Menų fabrike „LOFTAS“ vyksiantis visos dienos renginys „nowJapan: Intro“ supažindins žiūrovus su spalvingu Cosplay fenomenu, džiugins šokio mokyklų etiudais pagal j-pop muziką, kostiuminiais gyvūnų šou, retro konsolių erdve, įvairiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, japonišku maistu, tradiciniais žaidimais ir begale kitų veiklų.

Bilietus į renginį galima įsigyti visose „Bilietų pasaulis“ kasose, internetu http://www.bilietupasaulis.lt/ arba renginio vietoje.

Daugiau informacijos apie renginį: www.nowjapan.lt/intro

Festivalio Facebook paskyra: http://www.facebook.com/nowJapan

Instagram: Instagram.com/nowjapan

Twitter: twitter.com/nowJapan

Straipsnio herojė Dulcinea (Ingė): www.facebook.com/DulcineaCosplay

 

Papildoma informacija

Nuotraukose cosplayerė Ingė bei „nowJapan“ renginių fragmentai.

Nuotraukų autoriai: Gedas Nakrošis, Austėja Akavickaitė, Indrė Sipaitė Kuodienė, afisha.lt

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu