Europos ir Azijos transporto ministrų susitikime Lietuva ir Japonija pasirašo bendradarbiavimo memorandumą

Šiandien 5-ajame ASEM Transporto ministrų susitikime Budapešte (Vengrija) Europos ir Azijos ministrai aptaria transporto sistemų skaitmeninimo, anglies dioksido išmetimų mažinimo klausimus, taip pat Europos ir Azijos šalių transporto tinklų tvarumo svarbą. Dvišaliame susitikime Lietuva ir Japonija pasirašo abiejų šalių bendradarbiavimo memorandumą.

ASEM transporto ministrams Lietuvos susisiekimo viceministras Gytis Mažeika pristatys pasiekimus diegiant skaitmenines technologijas kelių transporto sektoriuje, pasirengimą 5G ryšio plėtrai. Taip pat bus pristatyti prioritetiniai darbai geležinkelių transporto srityje – geležinkelio infrastruktūros jungčių tiesimas, geležinkelių transporto saugos ir sąveikumo gerinimas bei aplinkos apsaugos priemonių įgyvendinimas.

Dvišaliame susitikime su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo viceministru Wada Masamune viceministras G. Mažeika pristatė svarbiausius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus – „Rail Baltica“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrą bei galimybes Japonijos verslo atstovams dalyvauti įgyvendinant šiuos projektus. Lietuva kartu su Japonija pasirašo bendradarbiavimo memorandumą dėl ketinimų bendradarbiauti transporto srityje.

„Svarbu plėsti Lietuvos ir Japonijos ryšius transporto ir logistikos srityje, kad jie taptų abiem šalims naudingu bendradarbiavimu“, – sako susisiekimo viceministras G. Mažeika.

Lietuva ir Japonija memorandume patvirtina abipusį šalių siekį dalintis transporto srities žiniomis, patirtimi bei veiksmingų, efektyvių ir tvarių sprendimų transporto sektoriuje idėjomis. Numatoma plėsti bendradarbiavimą kelių, geležinkelių, jūros ir oro transporto srityse nacionaliniame, regioniniame ir vietiniame lygmenyse, įtraukiant verslo įmones ir universitetus. Šalys ketina stiprinti verslo ryšius ir skatinti verslo atstovus dalyvauti ir investuoti šalių transporto projektuose. Abiejų šalių mokslo ir tyrimų institucijos bus skatinamos keistis patirtimi transporto srityje.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos pranešimą.

Tai nėra pirmas susitikimas tarp aukšto rango Lietuvos ir Japonijos pareigūnų. Lapkričio 16 d. vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su Japonijos pramonės įmonių federacijos „Keidanren“ atstovais.

Autorius: BalticAsia

Profesionalus žvilgsnis į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Pasidalink šiuo straipsniu